Make Music
Madison

2023 Listings: Wednesday, June 21st

1017 Homer Court
1017 Homer Court Bay Creek
11:00 AM - 12:20 PM
NOISE COMPLAINT!
1240 Sherman Ave.
1240 SHERMAN AVE Tenney-Lapham
5:00 PM - 6:00 PM
Wayne and Dale
2321 Willard Ave.
2321 Willard Ave. Schenk Atwood Starkweather Yahara (SASY)
6:00 PM - 7:00 PM
Barely Real
513 Riverside Dr
513 Riverside Drive Marquette
 
5:30 PM - 7:00 PM
Brian Hirsh
9th Hole Ride-In Theater
826 Cabot Lane Midvale Heights
 
9:00 AM - 9:45 AM
Eric De Los Santos
5:00 PM - 6:00 PM
Benjamin Scully
Arbor Hills Park
3109 Pelham Road Arbor Hills
3:30 PM - 4:30 PM
Built for comfort
5:00 PM - 6:00 PM
Meet Raffle
6:00 PM - 7:00 PM
Chuck Friedrichs
Augie's Tavern - Edgewater Hotel
1001 Wisconsin Place Mansion Hill
6:00 PM - 8:00 PM
DB & The Hot 5
Bandit Tacos & Coffee
640 W Washington Ave Brittingham
 
12:00 PM - 1:00 PM
carisa
1:15 PM - 2:15 PM
Bear In the Forest
2:30 PM - 3:15 PM
Makaya Soul
Bernie's Beach
901 Gilson St. Bay Creek
1:30 PM - 9:00 PM
JJdDJ
Best Western Premier Park Hotel/The Post Restaurant & Bar
22 South Carroll Street Capitol
10:00 AM - 11:00 AM
Pop Rock Suckers
11:00 AM - 2:30 PM
Sweetheart Tripwire
2:30 PM - 3:30 PM
Sunspot Acoustic Duo
4:00 PM - 5:00 PM
Mitch Lundquist
6:00 PM - 7:00 PM
Larry Lanham
Beth Israel Center
1406 Mound St Vilas
3:30 PM - 4:15 PM
Michael Bell
Bierock
2911 N. Sherman Ave. Sherman
3:00 PM - 4:00 PM
Hogback
4:30 PM - 5:30 PM
Blame It On Cain
6:00 PM - 7:00 PM
Drive-a-tron
Bizness First Media & Production STAGE
829 W Washington Avenue Brittingham
 
10:30 AM - 12:30 PM
All Money Bizness First Music
12:30 PM - 1:00 PM
Billyboii
1:00 PM - 1:30 PM
Devin Griffin
1:30 PM - 2:00 PM
Larry Seidl
2:00 PM - 2:45 PM
Alise Mosley
2:45 PM - 3:00 PM
MeL_LoW
3:25 PM - 3:55 PM
Ladi-E
3:55 PM - 4:30 PM
Xander Anim
5:00 PM - 9:00 PM
Maica THA Entertainer and The A.$.B.F Team Exp
Black Rose Blending Co
1602 Gilson St Bay Creek
6:00 PM - 6:30 PM
Old Sewing Machine
Bob and Nancy's Balcony
406 Clemons Avenue Marquette
5:30 PM - 6:00 PM
The Apologists
6:00 PM - 7:00 PM
Strings to Roam
Bonnie's Driveway
1430 Drake St. Vilas
9:00 AM - 9:50 AM
Bonnie Gruber
9:50 AM - 10:45 AM
Elsa Zank
10:45 AM - 11:45 AM
dan barker
12:00 PM - 1:00 PM
Madison Scandi Band
1:00 PM - 2:00 PM
Scandinavian-American Old-time Dance Music Ensemble
2:15 PM - 2:45 PM
Tamara Gruber
4:20 PM - 5:20 PM
Dark of the Moon Contra-Band
6:00 PM - 7:00 PM
The Folk Circus
Borough Beer Co. & Kitchen
444 S. Park St Greenbush
12:00 PM - 12:45 PM
Tavern Tuesday
1:00 PM - 1:55 PM
Larry Lanham
5:00 PM - 6:00 PM
Bernard Quipot
Bowl-A-Vard
2121 E Springs Dr. Ridgewood
6:00 PM - 9:00 PM
Quest
Brittingham Boats
701 W Brittingham Pl Brittingham
1:00 PM - 2:00 PM
PACT program
5:30 PM - 6:20 PM
The Racing Pulses
Brothers Three Bar and Grill
614 N Fair Oaks Ave Carpenter Ridgeway
5:00 PM - 6:00 PM
Lake Collective
6:05 PM - 7:05 PM
Zerxio Musica
Burgess Family Backyard
1030 E. Gorham St. Madison, WI Tenney-Lapham
6:00 PM - 8:00 PM
Sarah Burgess
Calabash Gifts
1831 Monroe Street Monroe
5:00 PM - 5:30 PM
ARTS for ALL Wisconsin - Madison Choir
Capitol Square - King Street Corner
10 S Pinckney Street Capitol
11:30 AM - 1:00 PM
Twilitejonez
4:00 PM - 4:45 PM
MAUI Performance Group
5:00 PM - 5:45 PM
Mideast Salsa
6:00 PM - 6:45 PM
Sea Monsters
Cargo Coffee East
750 East Washington Ave Other
10:00 AM - 10:45 AM
Tim Clay
11:00 AM - 11:45 AM
Steve Hoffenberg
12:00 PM - 12:45 PM
Xander Anim
1:00 PM - 1:45 PM
Makaya Soul
2:00 PM - 2:45 PM
Bob Badeau
3:00 PM - 3:45 PM
kidThunder
4:00 PM - 5:00 PM
Stephen Frances
Chocolate Shoppe Ice Cream on Atwood
2322 Atwood, Chocolate Shoppe Ice Cream Schenk Atwood Starkweather Yahara (SASY)
11:00 AM - 12:00 PM
Polkalamity Pleasure Society
12:00 PM - 1:00 PM
Lee Piscioneri
1:00 PM - 2:00 PM
Kelly Hepper
2:00 PM - 2:15 PM
Tim Clay
2:15 PM - 3:00 PM
Dead Sea Squirrels
3:00 PM - 3:45 PM
Beni Daiko
4:00 PM - 5:00 PM
The Trembling Giant
5:00 PM - 6:00 PM
Eddy Birth
6:00 PM - 7:00 PM
Outside the Blues
Chocolate Shoppe Ice Cream-Monroe Street
2531 Monroe Street Dudgeon Monroe
5:05 PM - 6:00 PM
Marco Mascitti with Low Stakes
Chris' Backyard
1962 East Main Street Schenk Atwood Starkweather Yahara (SASY)
4:30 PM - 5:30 PM
Madison Cello Ensemble
Common Grace Church
3565 Tulane Ave Eastmorland
 
3:00 PM - 4:00 PM
Rebecca Redmann
4:00 PM - 4:45 PM
Piper's Orchard String Band
5:00 PM - 5:45 PM
Acoustic Collective
Corner of Eastwood Dr and Division St
Corner Of Eastwood Dr And Division St Schenk Atwood Starkweather Yahara (SASY)
4:00 PM - 6:00 PM
Eastside Youth Strings Ensemble
Corner of Monroe and Glenway
Monroe Street @ Glenway St Dudgeon Monroe
11:00 AM - 1:00 PM
Adam Bridge Duo
Crane driveway
629 Charles Lane Madison, Wisconsin Midvale Heights
1:00 PM - 2:00 PM
Pete Crane
D-Street Porch Sessions
217 Division Street Schenk Atwood Starkweather Yahara (SASY)
8:00 AM - 9:00 PM
Varied performers throughout the day
8:15 AM - 9:00 AM
Matthew Sanborn
9:00 AM - 10:00 AM
Ben Reiser
10:00 AM - 11:00 AM
Cait Vitale-Sullivan
11:00 AM - 12:00 PM
Olivia Gregorich
12:00 PM - 1:00 PM
Annie Emmenegger
1:00 PM - 2:00 PM
Jeff Burkhart
2:00 PM - 3:00 PM
Madison Flute Club
3:00 PM - 4:00 PM
Annie Mesich
4:00 PM - 4:30 PM
Rob Hecimovich
4:30 PM - 5:00 PM
Gene Delcourt
5:00 PM - 6:00 PM
Kevins with Steve
6:00 PM - 7:00 PM
Nick Matthews
Demetral Park Shelter
601 N Sixth Street Emerson East
1:30 PM - 1:50 PM
Jay-Day
2:00 PM - 2:30 PM
Shibon evans
2:30 PM - 3:00 PM
Billyboii
4:00 PM - 4:30 PM
Jae Stone
4:30 PM - 5:00 PM
Marcus Porter
5:00 PM - 6:00 PM
Juciee Monroe
6:00 PM - 6:30 PM
20
Doc & Susie’s Backyard
1102 Mohican Pass Summit Woods
12:00 PM - 1:00 PM
An Old Lady and Her Uke
1:00 PM - 2:00 PM
J.Clark
2:00 PM - 3:00 PM
Candace Griffin
3:00 PM - 4:00 PM
Benjamin Rose
4:00 PM - 5:00 PM
Vested Interest
5:00 PM - 6:00 PM
CumbiaCachaca
6:05 PM - 6:55 PM
Wood
Eat drink and be merry
208 Merry Street Schenk Atwood Starkweather Yahara (SASY)
5:00 PM - 9:00 PM
Open mic (many performers)
Elmside Circle Park
500 Elmside Blvd Schenk Atwood Starkweather Yahara (SASY)
12:00 PM - 1:15 PM
Grand Aul Day
FEED Kitchens
1219 N Sherman Ave Sherman
1:00 PM - 3:00 PM
Built for comfort
5:00 PM - 6:00 PM
Frankie Pobar Lay
Fair Oaks Diner
44 South Fair Oaks Ave Emerson East
11:00 AM - 12:00 PM
Built for comfort
Farleys House of Pianos/Metcalfe's HIlldale Market
726 N. Midvale Blvd. Hill Farms
10:00 AM - 12:15 PM
The Driftless Regionnaires
12:15 PM - 12:50 PM
Ava Lloyd
1:30 PM - 2:00 PM
Look Ma! Four Hands!
2:00 PM - 3:00 PM
Adam Dachman
3:00 PM - 4:00 PM
Jennifer Hedstrom
5:00 PM - 5:45 PM
Mark Stransky
First Congregational United Church of Christ
1609 University Ave Regent
12:30 PM - 1:30 PM
Cheron / Buckley Duo
1:30 PM - 2:30 PM
M Shays
6:00 PM - 7:00 PM
The Studio Orchestra
Fontana Sports
216 North Henry Street State Langdon
6:00 PM - 7:00 PM
Nostalgic Groove
Fromagination
12 South Carroll Street Capitol
10:00 AM - 11:00 AM
Sammi Lawrence
11:00 AM - 12:00 PM
Tzêra
12:00 PM - 1:00 PM
Front Porch String Band
1:00 PM - 2:00 PM
Blame It On Cain
2:00 PM - 3:00 PM
Justin May
3:00 PM - 4:00 PM
J.Clark
4:00 PM - 5:00 PM
Incidental Contact
Frugal Muse
6682 Odana Rd Parkwood
1:00 PM - 2:00 PM
Marisa and Stefan
Garner Park Shelter
333 South Rosa Rd Hill Farms
4:00 PM - 6:00 PM
Madison Chinese Music and Dance Group
Garver Feed Mill
3241 Garver Green Schenk Atwood Starkweather Yahara (SASY)
10:00 AM - 11:00 AM
Kate Carrigan Blackwell
1:15 PM - 1:45 PM
Old Sewing Machine
4:00 PM - 5:00 PM
Woodstock West
Geneva Campus Church
401 North Blackhawk Ave. Sunset Village
6:00 PM - 9:00 PM
Various Artists and Performers
Giant Jones Brewing
931 E Main St., Suite 9 Marquette
4:00 PM - 5:00 PM
Still Jaded After All These Years
5:30 PM - 6:30 PM
Uncle JIM
Glenwood Moravian Community Church
725 Gilmore Street Dudgeon Monroe
 
1:00 PM - 1:35 PM
Eric De Los Santos
2:00 PM - 2:45 PM
Gilmore Street Bones
3:00 PM - 3:45 PM
Madison Handpan Group
4:00 PM - 5:00 PM
The Senior Showcase Band
5:30 PM - 6:30 PM
Cheron / Buckley Duo
Goodman Community Center Ironworks Building
149 Waubesa St Schenk Atwood Starkweather Yahara (SASY)
11:30 AM - 12:30 PM
MT and The Don't Bees
12:45 PM - 1:45 PM
Michael Bell
2:00 PM - 2:45 PM
Bret Hagemeyer and Friends
3:00 PM - 4:00 PM
The Big Squeezey
4:30 PM - 5:00 PM
Covering The Eclipse
5:15 PM - 5:45 PM
Willie Wright
6:00 PM - 7:00 PM
HOOT and Hollers
Growing Voices Music Classes
5726 Raymond Rd Meadowood
10:00 AM - 10:45 AM
Sarah Miller