2021 Listings: Monday, June 21st

259 Artists
Page 1 of 6
Search Criteria:
Baroquelyn presents “The Clio Artist Project"
1:00 PM - 2:00 PM
Christian Science Reading Room
Flatbush

"1392" Live Band
6:00 PM - 7:00 PM
One Fulton Square
Flushing

"Hope to See You" Live Band
7:00 PM - 9:00 PM
One Fulton Square
Flushing

A Motown Revue: Jared Wayne Gladley
5:00 PM - 6:00 PM
Plaza: 125th Street Plaza
Harlem

A Motown Revue: Letrice Arlene
4:00 PM - 5:00 PM
Plaza: 125th Street Plaza
Harlem
A Preview of Rube G, music by Frank London and Ensemble
6:00 PM - 8:00 PM
East River Amphitheater
Lower East Side

Aerial Acoustics
12:30 PM - 2:30 PM
Sahadi's @Industry City
Sunset Park
5:00 PM - 7:00 PM
Westerleigh Park
Other Staten Island

Ai Matsui & Force Majeure (AM/FM)
5:00 PM - 6:00 PM
Malt and Mold - Gramercy
Gramercy/Flatiron

Alva Nelson
12:30 PM - 2:00 PM
New Lots Library
East New York

Alyssa & Peter Reit
4:00 PM - 5:00 PM
a novel kitchen
Downtown Brooklyn

Amanda Ferguson
4:30 PM - 8:30 PM
Cobblestone Catering
Carroll Gardens/Cobble Hill

Andrew Leonard
6:00 PM - 6:30 PM
StoneWall National Monument/Christopher Park
West Village

Andrew V. Craig
11:30 AM - 12:00 PM
StoneWall National Monument/Christopher Park
West Village

Andy Polon
3:00 PM - 9:00 PM
music at home
Gramercy/Flatiron

Angelica Collado
1:00 PM - 2:00 PM
Seaport District - Riverdeck
Lower Manhattan

Antonio Mojica
4:00 PM - 5:00 PM
Park: Hoyt Playground
Astoria

Art Song Preservation Society of NY
7:00 PM - 9:00 PM
Online-Zoom
Midtown West

Arte Magnus
3:00 PM - 3:30 PM
Surya Sound Temple
Bushwick

Audrey Silver
4:00 PM - 5:00 PM
Malt and Mold - Gramercy
Gramercy/Flatiron

BVS Women's Choir
7:00 PM - 8:30 PM
Warren St. Marks
Gowanus

Babes NYC
4:00 PM - 5:30 PM
McCaren Park
Williamsburg

Bad Vacation
1:00 PM - 9:00 PM
The Cast
Lower East Side
Barbara Iliopoulos
4:00 PM - 6:00 PM
The Strand Smokehouse
Other Queens

Barry Kay
11:00 AM - 12:00 PM
a novel kitchen
Downtown Brooklyn
7:15 PM - 7:45 PM
Beach House Backyard Concert!
Far Rockaway
Barry Oreck
3:00 PM - 4:00 PM
Joseph King Realty
Flatbush
Bary Oreck
3:00 PM - 4:00 PM
Chris King Reality
Prospect Heights
Bash the Trash
5:00 PM - 6:30 PM
Lower East Side Ecology Center
Lower East Side
Batala
3:00 PM - 4:00 PM
Vacant Building
Prospect Heights

Batalá & Mambembe
7:00 PM - 8:00 PM
Children's Magical Garden
Lower East Side

Beechwood
3:00 PM - 9:00 PM
The Cast
Lower East Side

Benji & Rita
5:30 PM - 6:00 PM
Surya Sound Temple
Bushwick

Big Stuff
3:00 PM - 4:00 PM
Seaport District - Cobblestones Stage
Lower Manhattan
Bill Grady
4:15 PM - 4:30 PM
Park: Athens Square
Astoria

Black Gold of the Sun: Various Artists
2:00 PM - 7:00 PM
Symphony Music Record Shop w/ HOUSE of ALEijUAN
Crown Heights
3:00 PM - 8:00 PM
Ujamaa Health Food Store w/ HOUSE of ALEijUAN
Crown Heights
Black Widow Family
12:00 PM - 6:00 PM
New Heights
Crown Heights

Blackforr
6:00 PM - 7:00 PM
Plaza: Roberto Clemente
Mott Haven

Blue Flicker
4:00 PM - 9:00 PM
James Cagney Place
Upper East Side
Brooklyn Music School
2:30 PM - 4:00 PM
Flushing Bank
Brooklyn Heights

Bumblebee Jamboree
10:30 AM - 11:30 AM
New Bronx City
Highbridge
2:00 PM - 2:45 PM
Brooklyn Public Library- Brower Park @ BCM(Brooklyn Children's Museum)
Crown Heights
5:00 PM - 5:45 PM
Montague Street Business Improvement District
Brooklyn Heights

Cadence Plenge
5:00 PM - 5:30 PM
StoneWall National Monument/Christopher Park
West Village

Call You Out Trio
7:30 PM - 8:00 PM
StoneWall National Monument/Christopher Park
West Village
Carnegie Hall presents Hazmat Modine
6:00 PM - 7:15 PM
DUMBO Archway
Dumbo

Chamber Music Center of New York
2:00 PM - 4:00 PM
West 103rd Street Open Streets Community Coalition
Upper West Side

ChamberQUEER
5:00 PM - 7:00 PM
Seaport District - Upper Square
South Street Seaport
5:15 PM - 7:00 PM
Firefly Cafe and Petit Bistro
Sunnyside

Changing Modes
1:30 PM - 2:00 PM
StoneWall National Monument/Christopher Park
West Village
4:00 PM - 5:00 PM
Seaport District - Cobblestones Stage
Lower Manhattan

Chris Dingman
6:30 PM - 8:00 PM
The Front NYC
East Village

Cirlu
2:00 PM - 3:00 PM
All People's Garden, Inc.
East Village
Cloudsplitter
4:00 PM - 8:00 PM
Park: Isham Park
Washington Heights/Inwood
Cloudsplitter Brass Band / John P. Hastings
7:00 PM - 8:15 PM
Isham Park
Washington Heights/Inwood

Community Drum Circle
5:00 PM - 6:00 PM
Keur Djembe Drum Shop
Gowanus
Corduroy Crush
5:00 PM - 6:00 PM
Seaport District - Cobblestones Stage
Lower Manhattan
Craig Greenberg
6:00 PM - 7:00 PM
Park: Union Square Park
Gramercy/Flatiron

DABUMRUSHKREW
4:00 PM - 4:30 PM
Surya Sound Temple
Bushwick
DJ Broadway
4:00 PM - 6:00 PM
Park: Dunningham Triangle
Elmhurst
7:00 PM - 8:00 PM
Plaza: Roberto Clemente
Mott Haven

DJ CprodG
6:30 PM - 8:00 PM
Montague Street Business Improvement District
Brooklyn Heights
DJ DES ONE
6:00 PM - 8:00 PM
Plaza: Putnam Triangle
Prospect Heights

DJ Potassium
4:00 PM - 7:00 PM
Park: Cooper Park
Bushwick

DJ Rhythm Selector J
6:00 PM - 9:00 PM
A DAY OF CLASSIC VIBES
Far Rockaway
DJ Stormin' Norman
2:00 PM - 9:00 PM
Harlem Food Bar
Harlem

Damn Jackals
1:30 PM - 9:00 PM
The Cast
Lower East Side
Darmstadt
7:00 PM - 8:15 PM
Harborview Lawn, Pier 1
Brooklyn Heights
Dave Weiss
2:30 PM - 3:00 PM
Surya Sound Temple
Bushwick

Dawn Drake & ZapOte
4:30 PM - 7:30 PM
Mad About Make Music NY
Downtown Brooklyn

Dawn Drake and Za Pote
4:30 PM - 7:00 PM
Montague Street Business Improvement District
Brooklyn Heights

Dawn Drake and ZapOte
4:30 PM - 7:30 PM
Montague Street Business Improvement District
Brooklyn Heights
Day de Dada Performance Art Collective
6:00 PM - 7:00 PM
W.E. Callaloo Patch Community Garden
Other Staten Island

DaŹaY
7:00 PM - 8:00 PM
Open Street: Ludlow Street
Lower East Side

Dean Marchi
12:30 PM - 1:00 PM
StoneWall National Monument/Christopher Park
West Village

Deep Intent
4:00 PM - 5:00 PM
All People's Garden, Inc.
East Village

Dennis Doyle
5:00 PM - 5:30 PM
Beach House Backyard Concert!
Far Rockaway
6:30 PM - 7:00 PM
Red Pipe (aka The Red Pipe Cafe)
Forest Hills

Dj sensei Massive
4:00 PM - 6:00 PM
Open Street: Audobon Avenue
Washington Heights/Inwood
Domino
4:00 PM - 5:15 PM
Plaza: Municipal Plaza
Lower Manhattan
Don slovin
3:00 PM - 4:00 PM
Bklyn crepe
Park Slope

Drum Lesson ages 4+ to adult
4:00 PM - 5:00 PM
Keur Djembe Drum Shop
Gowanus

Drummers Can Achieve
3:00 PM - 3:45 PM
Plaza: Forsyth Plaza
Chinatown
Dylan Defeo Organ Trio
12:00 PM - 1:00 PM
Crunch Fitness
Park Slope

EM & The Fates
5:30 PM - 6:00 PM
StoneWall National Monument/Christopher Park
West Village

Ebony Hatchett
4:30 PM - 5:15 PM
Showfields
Lower Manhattan
7:00 PM - 7:30 PM
Kensington Plaza, Church Ave @ 114 Beverley Rd, Bklyn NY 11218
Other Brooklyn

Eephus Band
4:30 PM - 5:00 PM
StoneWall National Monument/Christopher Park
West Village

Either/Or
3:00 PM - 4:00 PM
Seaport District - Upper Square
South Street Seaport

Escalation Horns
4:00 PM - 6:00 PM
Cloe's Corner
Downtown Brooklyn

Esther Crow
4:00 PM - 5:00 PM
West 103rd Street Open Streets Community Coalition
Upper West Side

Ethan Cord
11:00 AM - 11:30 AM
StoneWall National Monument/Christopher Park
West Village

Ethan Mann Trio
7:00 PM - 8:00 PM
West 104th Street Garden
Upper West Side

Evelyn Petcher
1:00 PM - 1:30 PM
Train Park Garden
Other Bronx

FRANK
3:30 PM - 5:30 PM
Collier West
Carroll Gardens/Cobble Hill

Florida Lucid Dreaming
5:00 PM - 6:00 PM
Park: Brower Park
Crown Heights
Flowerpot Music
7:30 PM - 8:30 PM
Prospect Park's Nethermead
Prospect Heights

François de Paule
2:00 PM - 3:00 PM
Seaport District - Riverdeck
Lower Manhattan
5:15 PM - 6:00 PM
Plaza: Municipal Plaza
Lower Manhattan

French Horn Nation
6:00 PM - 7:00 PM
Park: Worth Square
Chelsea

Ghard Rapstar
3:00 PM - 4:00 PM
All People's Garden, Inc.
East Village
Giftshop
6:00 PM - 6:30 PM
Park: Athens Square
Astoria
Gina Mazzara-Haver
4:00 PM - 4:45 PM
Open Street: Willoughby Ave
Bedford-Stuyvesant
Girls Rock Girls Rule: Gail Silverman aka G
2:00 PM - 3:00 PM
Park: Tompkins Square Park Old Bandshell
East Village
Girls Rock Girls Rule: Loki the Grump
5:00 PM - 6:00 PM
Park: Tompkins Square Park Old Bandshell
East Village
Girls Rock Girls Rule: ReWd oNeZ
3:00 PM - 4:00 PM
Park: Tompkins Square Park Old Bandshell
East Village
Girls Rock Girls Rule: Trashing Violet
4:00 PM - 5:00 PM
Park: Tompkins Square Park Old Bandshell
East Village
Gold Streets
5:00 PM - 5:45 PM
Plaza: Forsyth Plaza
Chinatown

Gooseberry
5:30 PM - 6:30 PM
Sahadi's
Brooklyn Heights

Gottfried Stöger's "DreamHunter"
2:00 PM - 3:30 PM
Austrian Cultural Forum New York (ACFNY)
Midtown East
Griffin Ross
3:00 PM - 4:00 PM
Seaport District - Riverdeck
Lower Manhattan
Hanging Dilettante Artists and Friends
1:00 PM - 8:00 PM
Newtown Recorders
Williamsburg

Hannah Lee
12:30 PM - 1:15 PM
Flushing Bank
Brooklyn Heights
1:30 PM - 2:15 PM
Montague Street Business Improvement District
Brooklyn Heights

Hard Nips
7:00 PM - 7:30 PM
Surya Sound Temple
Bushwick

Harlem Samba
1:00 PM - 2:00 PM
St Nicholas Miracle Garden
Harlem

Heavenly Faded
8:00 PM - 8:30 PM
StoneWall National Monument/Christopher Park
West Village
Home Remedy Reunion Performers
5:00 PM - 8:00 PM
Fort Independence Park
Kingsbridge
Hooktail
6:00 PM - 7:00 PM
Open Street: Ludlow Street
Lower East Side

Ismail Butera
4:00 PM - 5:00 PM
Sahadi's
Brooklyn Heights

J La Sol
4:00 PM - 6:00 PM
Open Street: Ludlow Street
Lower East Side

JENNY AMANDA HURWITZ (maybe with SamiRose & Talbot "Top"Katz)
4:00 PM - 4:45 PM
Children's Magical Garden
Lower East Side
JM Clifford
7:00 PM - 8:00 PM
Burrito Bar
Flatbush

James G Barry
4:15 PM - 5:30 PM
Freddy's Bar
Park Slope

Jared Lamenzo
1:30 PM - 7:00 PM
Friends of the Erben Organ at Basilica of St. Patrick's Old Cathedral
Soho

Jascha Hoffman
4:00 PM - 5:00 PM
GreenSpace@President
Park Slope

Jayson Greengold
2:00 PM - 3:00 PM
Pro Realty Corp
Sunnyside

Jazz and Blues Preservation Host
12:00 PM - 9:00 PM
Bettolona NYC
Harlem
2:30 PM - 9:00 PM
Russian Samovar
Midtown West

Jean Ramirez
5:00 PM - 7:00 PM
West 103rd Street Open Streets Community Coalition
Upper West Side
Jeannie Skelly
4:00 PM - 4:15 PM
Park: Athens Square
Astoria

Jed Luckless
4:00 PM - 5:00 PM
Park: Union Square Park
Gramercy/Flatiron
Jim Knable
2:00 PM - 3:00 PM
Mazzone Ace Hardware
Prospect Heights
Joe Rayome
5:30 PM - 6:00 PM
Park: Athens Square
Astoria
Johnny Mellor's Bastardos
6:00 PM - 7:00 PM
Plaza: Forsyth Plaza
Chinatown
Jordan Vergara
6:00 PM - 7:00 PM
Diversity Plaza
Jackson Heights
Judy Buchman & Friends
5:00 PM - 6:00 PM
Park: Carl Schurz
Upper East Side

KSublime
4:00 PM - 9:00 PM
Hoyt Street Garden
Other Brooklyn
Kat & Sam
4:00 PM - 5:00 PM
Ocean's 8
Park Slope
Kenneth Voisin
12:00 PM - 1:00 PM
McKenna's Florist
Other Queens
3:00 PM - 4:00 PM
Forest Parkway Plaza
Other Queens
8:00 PM - 8:30 PM
Red Pipe (aka The Red Pipe Cafe)
Forest Hills
Kevin Goldhahn
5:00 PM - 5:15 PM
Park: Athens Square
Astoria
Kierstin Gray
6:00 PM - 7:00 PM
Seaport District - Cobblestones Stage
Lower Manhattan
LK Allstar Jam
5:00 PM - 8:00 PM
LIZZIE KING'S PARLOR
Park Slope
Lang Lang International Music Foundation Young Scholars
12:00 PM - 1:30 PM
43rd/44th St Plaza
Midtown West

Lea Anderson
5:00 PM - 5:30 PM
Surya Sound Temple
Bushwick

Liz
3:00 PM - 4:00 PM
East River Roundabout
Midtown East
4:30 PM - 7:30 PM
Atlantic Avenue Business Improvement District
Other Brooklyn

LizzieBanj
12:30 PM - 12:45 PM
New Bronx City
Highbridge

Lola Johnson
2:30 PM - 3:00 PM
Stapleton Library
Stapleton

Lucas Maehara Rotman
4:00 PM - 7:00 PM
Pauline's Park Slope Stoop
Park Slope

Lulu Chen
5:00 PM - 6:00 PM
Chinatown Information Kiosk
Chinatown

Lynne Watson and Positive N-ergy
4:00 PM - 6:30 PM
James A Farley Post Office/ Moynihan Station
Midtown West
MONTAGUE STREET DANCE PARTY
6:30 PM - 8:30 PM
Montague Street Business Improvement District
Brooklyn Heights
Malt and Mold Good Ol' Boys Band
2:30 PM - 3:00 PM
Malt and Mold - Gramercy
Gramercy/Flatiron
Malt and Mold Rhythm and Blues Review
6:00 PM - 9:00 PM
Malt and Mold - Gramercy
Gramercy/Flatiron

Manny's Boogaloo Crew
4:00 PM - 8:00 PM
Crotona Park Bandshell Amphitheater
Tremont
Masayo Ishigure and MIYABI koto shamisen Ensemble
7:00 PM - 8:00 PM
Park: Bryant Park
Midtown East

Mati
8:00 PM - 8:30 PM
Surya Sound Temple
Bushwick

Maya Derren- "The Solstice of our Discontent- A Shamanic Meditation"
6:00 PM - 7:00 PM
Le Petit Versailles
Lower East Side

Mayarí
6:00 PM - 7:00 PM
Children's Magical Garden
Lower East Side

Mbira NYC
5:00 PM - 6:30 PM
The Front NYC
East Village
Melissa Gordon
4:30 PM - 5:00 PM
Park: Athens Square
Astoria
Melody Jam
7:00 PM - 9:00 PM
Brooklyn Crepe
Prospect Heights

Mic Handz
2:00 PM - 8:00 PM
New Heights
Crown Heights

Mike Traxxx and Friends
3:00 PM - 4:00 PM
New Lots Library
East New York
6:00 PM - 7:00 PM
Gnarly Vines
Fort Greene

Minglewood
4:00 PM - 9:00 PM
Athens Square
Astoria
7:15 PM - 8:00 PM
Park: Athens Square
Astoria
Mischief Boys
5:00 PM - 6:00 PM
Diversity Plaza
Jackson Heights

Misophonic Ensemble
8:30 PM - 9:00 PM
StoneWall National Monument/Christopher Park
West Village

Miss Bee
8:00 PM - 8:30 PM
James Cagney Place
Upper East Side
Missy and Casey
6:00 PM - 7:00 PM
Brooklyn Crepe
Prospect Heights

Mizzy DaGreat
3:30 PM - 4:00 PM
4rg Media Productions
Other Bronx
Morgan James
7:00 PM - 8:00 PM
Park: Union Square Park
Gramercy/Flatiron
Mozart’s Requiem
7:00 PM - 8:15 PM
North Oculus Plaza at the World Trade Center Campus
Lower Manhattan
Music Traveler
3:00 PM - 7:00 PM
The Oculus World Trade Center
Lower Manhattan
NBC- "Torched: The Burning of the South Bronx"
3:30 PM - 4:30 PM
Plaza: Lou Gehrig
Melrose
NBC- Andre Veloz: Bachata
2:30 PM - 3:15 PM
Plaza: Lou Gehrig
Melrose
NBC- Bindlestiff Cirkus: Clowns & Acrobats
2:00 PM - 3:45 PM
Park: Joyce Kilmer Park
Other Bronx
NBC- Bindlestiff Cirkus: Wire Walker & Acrobats
5:00 PM - 5:45 PM
Park: Joyce Kilmer Park
Other Bronx
NBC- Bindlestiff Cirkus: Wire Walker & Jugglers
11:30 AM - 12:15 PM
Park: Joyce Kilmer Park
Other Bronx
NBC- Bumble Bee Jamboree: Pre-K Fun
10:30 AM - 11:15 AM
Plaza: Lou Gehrig
Melrose
NBC- King Charles Unicycle Troupe: Basketball
6:00 PM - 6:30 PM
Plaza: Lou Gehrig
Melrose
NBC- Mike Traxx & Friends
12:00 PM - 12:45 PM
Plaza: Lou Gehrig
Melrose
NBC- Momma's Hip Hop Kitchen: Spoken Word & Dance
4:30 PM - 5:15 PM
Plaza: Lou Gehrig
Melrose
NBC- Morissania Band Project
5:15 PM - 6:00 PM
Plaza: Lou Gehrig
Melrose
NBC- Papo Vazquez & Mighty Pirates Troubadors Bomba y Plena
1:00 PM - 1:45 PM
Plaza: Lou Gehrig
Melrose
NBC- Steven Oquendo Orchestra (Salsa)
1:45 PM - 2:30 PM
Plaza: Lou Gehrig
Melrose
NBC- Sweetwater Dance
7:00 PM - 7:45 PM
Plaza: Lou Gehrig
Melrose
NYOBS,
7:30 PM - 9:00 PM
Le Petit Versailles
Lower East Side
Nate Sabat
2:00 PM - 3:00 PM
St.Marks Triangle
Prospect Heights
Neighborhood Venue Alliance: 95 Bulls
4:45 PM - 5:45 PM
Park: Maria Hernandez
Bushwick
Neighborhood Venue Alliance: DJ Ickarus
4:00 PM - 4:45 PM
Park: Maria Hernandez
Bushwick
Neighborhood Venue Alliance: Frida Kill
5:45 PM - 7:00 PM
Park: Maria Hernandez
Bushwick
Neighborhood Venue Alliance: Haybaby
7:00 PM - 8:00 PM
Park: Maria Hernandez
Bushwick
New York Late Starter Orchestra
4:00 PM - 5:00 PM
Pacific Street Brooklyn Bears Community Garden
Flatbush

New York Mandolin Orchestra
6:30 PM - 7:30 PM
Richard Tucker Park
Upper West Side

New York Music Coop
1:00 PM - 3:30 PM
Cato's Army & Navy
Greenpoint
4:30 PM - 7:30 PM
Atlantic Avenue Business Improvement District
Other Brooklyn

Nikolitsa and The Comrades
3:30 PM - 4:00 PM
StoneWall National Monument/Christopher Park
West Village
Orchestra Amadeus
4:00 PM - 5:00 PM
Plaza: Putnam Triangle
Prospect Heights

Os Clavelitos
1:00 PM - 2:30 PM
Children's Magical Garden
Lower East Side
5:30 PM - 9:00 PM
Sottocasa Pizzeria
Other Brooklyn

Park Slope Singers
6:30 PM - 7:30 PM
Old Stone House/Washington Park
Park Slope

Passion Flute Ensemble
6:00 PM - 7:00 PM
Flatiron & NoMad Open Streets
Gramercy/Flatiron

Pat O'Connell
2:00 PM - 2:30 PM
Surya Sound Temple
Bushwick

Peace of Heart Choir
7:00 PM - 8:00 PM
Seaport District - Upper Square
South Street Seaport

Pei-Wen Liao
3:00 PM - 4:00 PM
Chinatown Information Kiosk
Chinatown

Percussia
1:00 PM - 2:00 PM
6/15 Green
Park Slope
5:00 PM - 6:00 PM
Park: Travers Park
Jackson Heights

Peter Dizozza
6:30 PM - 6:45 PM
Plaza: Cooper Square
East Village

Plastic Baby Jesus
2:30 PM - 3:00 PM
StoneWall National Monument/Christopher Park
West Village
5:00 PM - 6:00 PM
FiveMyles
Crown Heights

Pobre Rey
2:00 PM - 2:30 PM
Stapleton Library
Stapleton

Prawit Siriwat
1:00 PM - 3:00 PM
Gnarly Vines
Fort Greene
5:30 PM - 6:30 PM
Showfields
Lower Manhattan

Queens County Roots
7:00 PM - 9:00 PM
James Cagney Place
Upper East Side
REALITY
1:00 PM - 6:00 PM
Someday Bar
Downtown Brooklyn

Rashmi
3:00 PM - 3:30 PM
StoneWall National Monument/Christopher Park
West Village
Renaissance Street Singers
6:00 PM - 8:00 PM
Christopher Street between Bleecker and Bedford Streets
West Village

Renegade Rew & Who Crew
4:00 PM - 6:00 PM
Plaza: Fordham Plaza
Fordham
4:30 PM - 7:15 PM
Atlantic Avenue Business Improvement District
Other Brooklyn
Rev Rev
4:00 PM - 4:45 PM
Plaza: Forsyth Plaza
Chinatown

Richard S. Dashnaw
12:00 PM - 12:30 PM
StoneWall National Monument/Christopher Park
West Village

Rie Yamaguchi-Borden
7:00 PM - 8:00 PM
All People's Garden, Inc.
East Village
Rose Stoller
12:00 PM - 1:00 PM
Cato's Army & Navy
Greenpoint

STEVE BLUTH
8:00 PM - 8:30 PM
Beach House Backyard Concert!
Far Rockaway

Sara Ontaneda
2:00 PM - 3:00 PM
Seaport District - Cobblestones Stage
Lower Manhattan

Scottish Highland Bagpiping & Dancing
7:00 PM - 7:30 PM
Freddy's Bar
Park Slope

Sean Kershaw & the New Jack Ramblers
7:30 PM - 9:00 PM
Freddy's Bar
Park Slope

Secret Garden Live
6:00 PM - 8:00 PM
Open Street: Audobon Avenue
Washington Heights/Inwood

Serhat Kaner (a.k.a. Jax Gabriel)
4:00 PM - 5:00 PM
Flatiron & NoMad Open Streets
Gramercy/Flatiron
Seth and Sam
5:00 PM - 6:00 PM
Brooklyn Crepe
Prospect Heights
Setzer Family Jazz Band
12:00 PM - 1:00 PM
Sahadi's
Brooklyn Heights
5:00 PM - 6:00 PM
Flatiron & NoMad Open Streets
Gramercy/Flatiron
Shinbone Alley Band
5:00 PM - 6:30 PM
Montague Street Business Improvement District
Brooklyn Heights

SoHarmoniums featuring the Ukuladies
5:00 PM - 6:00 PM
West 104th Street Garden
Upper West Side

Social Robot
7:00 PM - 9:00 PM
Crown Heights Studio


Socially Distant Mini-Orchestra
6:00 PM - 7:00 PM
West 104th Street Garden
Upper West Side

Son Pecadores
4:45 PM - 6:00 PM
Children's Magical Garden
Lower East Side
7:00 PM - 8:00 PM
Plaza de Las Americas
Washington Heights/Inwood

SoulCake
1:00 PM - 2:00 PM
Seaport District - Cobblestones Stage
Lower Manhattan
5:45 PM - 6:15 PM
Beach House Backyard Concert!
Far Rockaway
Sound Bridges and Percussive Dance
10:00 AM - 11:00 AM
New Lots Library
East New York
1:00 PM - 2:00 PM
Bklyn crepe
Park Slope
3:00 PM - 4:00 PM
Keur Djembe Drum Shop
Gowanus
6:30 PM - 7:30 PM
East River Roundabout
Midtown East

Street Lewis
7:00 PM - 7:30 PM
StoneWall National Monument/Christopher Park
West Village

Sunday Gravy
6:30 PM - 7:00 PM
Surya Sound Temple
Bushwick
Sweet Magma
6:30 PM - 7:15 PM
Park: Athens Square
Astoria

Tattoo Money
3:30 PM - 4:15 PM
Showfields
Lower Manhattan

Tatyana Kalko
5:00 PM - 6:00 PM
Park: Union Square Park
Gramercy/Flatiron

The Apollo Presents “Respect the House” with DJ Qua, DJ Jess, Tina Dixon, DJ Black Icon 1, & LiKWUiD (Stylez)
12:00 PM - 5:00 PM
Apollo Theater
Harlem

The Fascinators
3:30 PM - 5:30 PM
Cato's Army & Navy
Greenpoint

The Gracies
8:00 PM - 9:00 PM
Stoop of 695 President Street
Park Slope

The Nevermind Orchestra
7:00 PM - 9:00 PM
LaGuardia Corner Gardens
West Village

The Rock-A-Silly Band
7:00 PM - 9:00 PM
Westerleigh Park
Mid-Island
The Royal Yard (Stuart Markus & Robin Greenstein)
7:00 PM - 8:00 PM
Seaport District - Cobblestones Stage
Lower Manhattan

The Sonnet Man
1:00 PM - 2:00 PM
Showfields
Lower Manhattan

The Thereminoes
8:45 PM - 9:00 PM
StoneWall National Monument/Christopher Park
West Village

The Tomtown Ramblers
5:00 PM - 6:00 PM
East River Roundabout
Midtown East
8:30 PM - 9:00 PM
Surya Sound Temple
Bushwick

The Trash Bags
4:00 PM - 9:00 PM
The Cast
Lower East Side

The Unique Band NYC
1:00 PM - 3:00 PM
Cloe's Corner
Downtown Brooklyn
3:00 PM - 5:00 PM
FiveMyles
Crown Heights
Third Street Music School
4:00 PM - 7:00 PM
Hudson River, Pier 1
Hudson Square
This Moment in Time
12:00 PM - 1:30 PM
Seaport District - Upper Square
South Street Seaport
Throughline
6:00 PM - 7:00 PM
Burrito Bar
Park Slope

Tod Grapes
7:15 PM - 8:45 PM
Morningside-Harlem
Harlem

Tom Blatt Project
3:30 PM - 5:30 PM
Gnarly Vines
Fort Greene
Tony Daniels
2:00 PM - 3:00 PM
Sahadi's
Brooklyn Heights
Tracy Thorne
5:15 PM - 5:30 PM
Park: Athens Square
Astoria
Traveling Jewburys
1:30 PM - 3:00 PM
Gumbo
Other Brooklyn
5:00 PM - 7:30 PM
James Cagney Place
Upper East Side
5:00 PM - 7:15 PM
Plaza: Corona Plaza
Other Queens

Unsettled Scores
7:00 PM - 8:00 PM
Park: Worth Square
Chelsea

VIVA
5:00 PM - 7:00 PM
Sahadi's @Industry City
Sunset Park

Vivi Hu
4:00 PM - 5:00 PM
Chinatown Information Kiosk
Chinatown

Wake Up! Wake Up! A Choral Tapestry Honoring Our Earth
6:30 PM - 7:30 PM
Marcus Garvey Park
Harlem

We Eat Monsters
6:30 PM - 7:00 PM
StoneWall National Monument/Christopher Park
West Village
Wei Sun with dancer Jiali Wang
4:15 PM - 5:30 PM
Park: Columbus Park Pavilion
Chinatown
Wild Turkey Surprise
2:30 PM - 9:00 PM
Jonathan Blum Portraits
Park Slope
World Record Players
2:00 PM - 2:45 PM
Plaza: Forsyth Plaza
Chinatown

Ynki
1:00 PM - 1:15 PM
global music ent .inc
Hunts Point

YuRong Yu - Annie
2:00 PM - 3:00 PM
Chinatown Information Kiosk
Chinatown

ZCO Dance Project
6:30 PM - 7:30 PM
Atlantic Avenue Business Improvement District
Other Brooklyn
jare Ordon
1:00 PM - 1:30 PM
StoneWall National Monument/Christopher Park
West Village

robert brashear
2:00 PM - 3:30 PM
LaGuardia Corner Gardens
West Village

sukaris Diary
4:30 PM - 5:00 PM
global music ent .inc
Hunts Point

the Delorean Sisters
6:00 PM - 7:00 PM
Freddy's Bar
Park Slope