2021 Listings: Monday, June 21st

147 Locations
Page 1 of 3
Christian Science Reading Room
338 Flatbush Avenue Flatbush
 
1:00 PM - 2:00 PM
Baroquelyn presents “The Clio Artist Project"
Pond Lawn in Central Park
5th Ave & E 59th St Upper East Side
6:00 PM - 7:30 PM
Jiayi He
43rd/44th St Plaza
400 W 43rd St Midtown West
 
12:00 PM - 1:30 PM
Lang Lang International Music Foundation Young Scholars
4rg Media Productions
3950 Bronx Blvd Other Bronx
3:30 PM - 4:00 PM
Mizzy DaGreat
6/15 Green
274 15th Street Brooklyn NY Park Slope
 
1:00 PM - 2:00 PM
Percussia
A DAY OF CLASSIC VIBES
SHORE FRONT PWY 94TH & 95TH Far Rockaway
 
6:00 PM - 9:00 PM
DJ Rhythm Selector J
All People's Garden, Inc.
293-95 East 3rd Street, Garden East Village
 
2:00 PM - 3:00 PM
Cirlu
3:00 PM - 4:00 PM
Ghard Rapstar
4:00 PM - 5:00 PM
Deep Intent
7:00 PM - 8:00 PM
Rie Yamaguchi-Borden
Apollo Theater
253 W. 125th St Harlem
12:00 PM - 5:00 PM
The Apollo Presents “Respect the House” with DJ Qua, DJ Jess, Tina Dixon, DJ Black Icon 1, & LiKWUiD (Stylez)
Athens Square
30th Ave Between 29th St And 30th St Astoria
4:00 PM - 9:00 PM
Minglewood
Atlantic Avenue Business Improvement District
Atlantic Avenue From Fourth To The East River Other Brooklyn
4:30 PM - 7:30 PM
Liz
4:30 PM - 7:30 PM
New York Music Coop
4:30 PM - 7:15 PM
Renegade Rew & Who Crew
6:30 PM - 7:30 PM
ZCO Dance Project
Austrian Cultural Forum New York (ACFNY)
11 East 52nd Street Midtown East
 
2:00 PM - 3:30 PM
Gottfried Stöger's "DreamHunter"
Beach House Backyard Concert!
303 Beach 66th Street, Arverne NY Far Rockaway
5:00 PM - 5:30 PM
Dennis Doyle
5:45 PM - 6:15 PM
SoulCake
7:15 PM - 7:45 PM
Barry Kay
8:00 PM - 8:30 PM
STEVE BLUTH
Bettolona NYC
3143 Broadway, New York, NY Harlem
12:00 PM - 9:00 PM
Jazz and Blues Preservation Host
Bklyn crepe
214 Flatbush Avenue Park Slope
11:00 AM - 8:00 PM
Emily McNally
1:00 PM - 2:00 PM
Sound Bridges and Percussive Dance
3:00 PM - 4:00 PM
Don slovin
Brooklyn Crepe
214 Flatbush Ave, Brooklyn Prospect Heights
5:00 PM - 6:00 PM
Seth and Sam
6:00 PM - 7:00 PM
Missy and Casey
7:00 PM - 9:00 PM
Melody Jam
Brooklyn Public Library- Brower Park @ BCM(Brooklyn Children's Museum)
145 Brooklyn Avenue Crown Heights
 
2:00 PM - 2:45 PM
Bumblebee Jamboree
Burrito Bar
307 Flatbush Ave Flatbush
 
6:00 PM - 7:00 PM
Throughline
7:00 PM - 8:00 PM
JM Clifford
Cato's Army & Navy
654 Manhattan Avenue Greenpoint
12:00 PM - 1:00 PM
Rose Stoller
1:00 PM - 3:30 PM
New York Music Coop
3:30 PM - 5:30 PM
The Fascinators
Cheese Rock
221 N4th, Apt. 3 Williamsburg
3:00 PM - 8:00 PM
PartyOwl
Children's Magical Garden
129 Stanton Lower East Side
1:00 PM - 2:30 PM
Os Clavelitos
4:00 PM - 4:45 PM
JENNY AMANDA HURWITZ (maybe with SamiRose & Talbot "Top"Katz)
4:45 PM - 6:00 PM
Son Pecadores
6:00 PM - 7:00 PM
Mayarí
7:00 PM - 8:00 PM
Batalá & Mambembe
Chinatown Information Kiosk
101 Baxter Street Chinatown
2:00 PM - 3:00 PM
YuRong Yu - Annie
3:00 PM - 4:00 PM
Pei-Wen Liao
4:00 PM - 5:00 PM
Vivi Hu
5:00 PM - 6:00 PM
Lulu Chen
Chris King Reality
321 Flatbush Ave Prospect Heights
3:00 PM - 4:00 PM
Bary Oreck
Christopher Street between Bleecker and Bedford Streets
Christopher Street Between Bleecker And Bedford Streets West Village
 
6:00 PM - 8:00 PM
Renaissance Street Singers
Cloe's Corner
535 Atlantic Avenue Downtown Brooklyn
1:00 PM - 3:00 PM
The Unique Band NYC
4:00 PM - 6:00 PM
Escalation Horns
Cobblestone Catering
220 Atlantic Avenue Brooklyn, NY 11201 Carroll Gardens/Cobble Hill
4:30 PM - 8:30 PM
Amanda Ferguson
Collier West
377a Atlantic Ave Carroll Gardens/Cobble Hill
3:30 PM - 5:30 PM
FRANK
Crotona Park Bandshell Amphitheater
1700 Fulton Ave, Bronx, NY 10457 Tremont
4:00 PM - 8:00 PM
Manny's Boogaloo Crew
Crown Heights Studio

7:00 PM - 9:00 PM
Social Robot
Crunch Fitness
330 Flatbush Ave Park Slope
12:00 PM - 1:00 PM
Dylan Defeo Organ Trio
DUMBO Archway
155 Water Street Dumbo
 
6:00 PM - 7:15 PM
Carnegie Hall presents Hazmat Modine
Diversity Plaza
73-19 37th Rd Jackson Heights
 
5:00 PM - 6:00 PM
Mischief Boys
6:00 PM - 7:00 PM
Jordan Vergara
East River Amphitheater
East River Promenade, New York, NY 10002 Lower East Side
6:00 PM - 8:00 PM
A Preview of Rube G, music by Frank London and Ensemble
East River Roundabout
60th Street And The East River Esplanade (Enter At 60th & York Avenue) Midtown East
3:00 PM - 4:00 PM
Liz
5:00 PM - 6:00 PM
The Tomtown Ramblers
6:30 PM - 7:30 PM
Sound Bridges and Percussive Dance
Firefly Cafe and Petit Bistro
45-12 43rd Ave. Sunnyside
 
5:15 PM - 7:00 PM
ChamberQUEER
FiveMyles
558 St Johns Place Crown Heights
 
3:00 PM - 5:00 PM
The Unique Band NYC
5:00 PM - 6:00 PM
Plastic Baby Jesus
Flatiron & NoMad Open Streets
230 Fifth Avenue Gramercy/Flatiron
4:00 PM - 5:00 PM
Serhat Kaner (a.k.a. Jax Gabriel)
5:00 PM - 6:00 PM
Setzer Family Jazz Band
6:00 PM - 7:00 PM
Passion Flute Ensemble
Flushing Bank
186 Montague St Brooklyn Heights
 
12:30 PM - 1:15 PM
Hannah Lee
2:30 PM - 4:00 PM
Brooklyn Music School
Forest Parkway Plaza
Forest Parkway And Jamaica Ave. Other Queens
3:00 PM - 4:00 PM
Kenneth Voisin
Fort Independence Park
Sedgewick Ave And Giles Place Kingsbridge
5:00 PM - 8:00 PM
Home Remedy Reunion Performers
Freddy's Bar
627 5th Ave Park Slope
 
4:15 PM - 5:30 PM
James G Barry
6:00 PM - 7:00 PM
the Delorean Sisters
7:00 PM - 7:30 PM
Scottish Highland Bagpiping & Dancing
7:30 PM - 9:00 PM
Sean Kershaw & the New Jack Ramblers
Friends of the Erben Organ at Basilica of St. Patrick's Old Cathedral
261 Mott Street Soho
1:30 PM - 7:00 PM
Jared Lamenzo
Gnarly Vines
350 MYRTLE AVE GROUND FLOOR Fort Greene
1:00 PM - 3:00 PM
Prawit Siriwat
3:30 PM - 5:30 PM
Tom Blatt Project
6:00 PM - 7:00 PM
Mike Traxxx and Friends
GreenSpace@President
222 Fifth Avenue Park Slope
4:00 PM - 5:00 PM
Jascha Hoffman
Gumbo
495 Atlantic Avenue Other Brooklyn
 
1:30 PM - 3:00 PM
Traveling Jewburys
Harborview Lawn, Pier 1
80 Furman St Brooklyn Heights
 
7:00 PM - 8:15 PM
Darmstadt
Harlem Food Bar
2100 Frederick Douglass Blvd Harlem
 
2:00 PM - 9:00 PM
DJ Stormin' Norman
Hoyt Street Garden
100 Hoyt Street Other Brooklyn
4:00 PM - 9:00 PM
KSublime
Hudson River, Pier 1
Riverside Park South Hudson Square
 
4:00 PM - 7:00 PM
Third Street Music School
Isham Park
Broadway And Isham St. Washington Heights/Inwood
7:00 PM - 8:15 PM
Cloudsplitter Brass Band / John P. Hastings
James A Farley Post Office/ Moynihan Station
421 8th Avenue Midtown West
 
4:00 PM - 6:30 PM
Lynne Watson and Positive N-ergy
James Cagney Place
East 91st Between 2nd And 3rd Avenues Upper East Side
4:00 PM - 9:00 PM
Blue Flicker
5:00 PM - 7:30 PM
Traveling Jewburys
7:00 PM - 9:00 PM
Queens County Roots
8:00 PM - 8:30 PM
Miss Bee
Jonathan Blum Portraits
285 5th Ave, Brooklyn NY 11215 Park Slope
2:30 PM - 9:00 PM
Wild Turkey Surprise
Joseph King Realty
321 Flatbush Avenue Flatbush
 
3:00 PM - 4:00 PM
Barry Oreck
Kensington Plaza, Church Ave @ 114 Beverley Rd, Bklyn NY 11218
Church Ave @ 114 Beverley Road, Bklyn 11218 Other Brooklyn
 
7:00 PM - 7:30 PM
Ebony Hatchett
Keur Djembe Drum Shop
568 Union St Gowanus
 
3:00 PM - 4:00 PM
Sound Bridges and Percussive Dance
4:00 PM - 5:00 PM
Drum Lesson ages 4+ to adult
5:00 PM - 6:00 PM
Community Drum Circle
LIZZIE KING'S PARLOR
75A 5th Avenue Park Slope
 
5:00 PM - 8:00 PM
LK Allstar Jam
LaGuardia Corner Gardens
511 LaGuardia Place (bet. Bleecker & Houston Streets) West Village
2:00 PM - 3:30 PM
robert brashear
7:00 PM - 9:00 PM
The Nevermind Orchestra
Le Petit Versailles
247 East 2nd St. / 346 East Houston St. Lower East Side
6:00 PM - 7:00 PM
Maya Derren- "The Solstice of our Discontent- A Shamanic Meditation"
7:30 PM - 9:00 PM
NYOBS,
Lower East Side Ecology Center
210 E 7 St Lower East Side
 
5:00 PM - 6:30 PM
Bash the Trash
Mad About Make Music NY
129 Montague Street Downtown Brooklyn
 
4:30 PM - 7:30 PM
Dawn Drake & ZapOte
Malt and Mold - Gramercy
362 2nd Avenue Gramercy/Flatiron
 
2:30 PM - 3:00 PM
Malt and Mold Good Ol' Boys Band
4:00 PM - 5:00 PM
Audrey Silver
5:00 PM - 6:00 PM
Ai Matsui & Force Majeure (AM/FM)
6:00 PM - 9:00 PM
Malt and Mold Rhythm and Blues Review
Manchego
1502 Cortelyou Rd, Brooklyn, NY Flatbush
6:30 PM - 7:30 PM
Salvo
Marcus Garvey Park
18 Mt Morris Park W Harlem
 
6:30 PM - 7:30 PM
Wake Up! Wake Up! A Choral Tapestry Honoring Our Earth
Mazzone Ace Hardware
476 Bergen St Prospect Heights
2:00 PM - 3:00 PM
Jim Knable
McCaren Park
776 Lorimer St, Brooklyn, NY Williamsburg
 
4:00 PM - 5:30 PM
Babes NYC
McKenna's Florist
67-11 Central Ave Glendale Other Queens
12:00 PM - 1:00 PM
Kenneth Voisin
Montague Street Business Improvement District
129 Montague Street Brooklyn Heights
1:30 PM - 2:15 PM
Hannah Lee
4:30 PM - 7:30 PM
Dawn Drake and ZapOte
4:30 PM - 7:00 PM
Dawn Drake and Za Pote
5:00 PM - 6:30 PM
Shinbone Alley Band
5:00 PM - 5:45 PM
Bumblebee Jamboree
6:30 PM - 8:00 PM
DJ CprodG
6:30 PM - 8:30 PM
MONTAGUE STREET DANCE PARTY
Morningside-Harlem
Manhattan Ave. & 113th Street Harlem
7:15 PM - 8:45 PM
Tod Grapes
New Bronx City
900 Grand Concourse Highbridge
10:30 AM - 11:30 AM
Bumblebee Jamboree
12:30 PM - 12:45 PM
LizzieBanj
New Heights
137 Schenectady Ave Crown Heights
 
12:00 PM - 6:00 PM
Black Widow Family
2:00 PM - 8:00 PM
Mic Handz
New Lots Library
665 New Lots Ave East New York
 
10:00 AM - 11:00 AM
Sound Bridges and Percussive Dance
12:30 PM - 2:00 PM
Alva Nelson
3:00 PM - 4:00 PM
Mike Traxxx and Friends
Newtown Recorders
976 Grand Street Williamsburg
1:00 PM - 8:00 PM
Hanging Dilettante Artists and Friends
North Oculus Plaza at the World Trade Center Campus
285 Fulton St Lower Manhattan
 
7:00 PM - 8:15 PM
Mozart’s Requiem
Ocean's 8
308 Flatbush Ave Park Slope
 
4:00 PM - 5:00 PM
Kat & Sam
Old Stone House/Washington Park
336 3rd Street, Brooklyn Park Slope
 
6:30 PM - 7:30 PM
Park Slope Singers
One Fulton Square
3916 Prince Street Flushing
6:00 PM - 7:00 PM
"1392" Live Band
7:00 PM - 9:00 PM
"Hope to See You" Live Band
Online Concert

 
7:00 PM - 8:00 PM
Benita Charles
Online-Zoom
160 West 73rd Street, #8B Midtown West
 
7:00 PM - 9:00 PM
Art Song Preservation Society of NY
Open Street: Audobon Avenue
Audobon Avenue Washington Heights/Inwood
4:00 PM - 6:00 PM
Dj sensei Massive
6:00 PM - 8:00 PM
Secret Garden Live
Open Street: Ludlow Street
Ludlow Street Lower East Side
4:00 PM - 6:00 PM
J La Sol
6:00 PM - 7:00 PM
Hooktail
7:00 PM - 8:00 PM
DaŹaY
Open Street: Randolph Street
Randolph Street Bushwick
4:00 PM - 8:00 PM
Emily McNally
Open Street: Willoughby Ave
Willoughby Avenue Bedford-Stuyvesant
4:00 PM - 4:45 PM
Gina Mazzara-Haver
Pacific Street Brooklyn Bears Community Garden
150 Flatbush Avenue Flatbush
 
4:00 PM - 5:00 PM
New York Late Starter Orchestra
Park: Athens Square
30th St & 30th Ave, Astoria, NY 11102 Astoria
4:00 PM - 4:15 PM
Jeannie Skelly
4:15 PM - 4:30 PM
Bill Grady
4:30 PM - 5:00 PM
Melissa Gordon
5:00 PM - 5:15 PM
Kevin Goldhahn
5:15 PM - 5:30 PM
Tracy Thorne
5:30 PM - 6:00 PM
Joe Rayome
6:00 PM - 6:30 PM
Giftshop
6:30 PM - 7:15 PM
Sweet Magma
7:15 PM - 8:00 PM
Minglewood
Park: Brower Park
Brooklyn Ave And Prospect Pl, Brooklyn, NY 11213 Crown Heights
5:00 PM - 6:00 PM
Florida Lucid Dreaming
Park: Bryant Park
New York, NY 10018 Midtown East
7:00 PM - 8:00 PM
Masayo Ishigure and MIYABI koto shamisen Ensemble
Park: Carl Schurz
East 86th Street &, East End Ave Upper East Side
5:00 PM - 6:00 PM
Judy Buchman & Friends
Park: Columbus Park Pavilion
Bayard St, New York, NY 10013 Chinatown
4:15 PM - 5:30 PM
Wei Sun with dancer Jiali Wang
Park: Cooper Park
Maspeth Ave, Brooklyn, NY 11211 Bushwick
4:00 PM - 7:00 PM
DJ Potassium
Park: Dunningham Triangle
82nd St. &, Baxter Ave, Elmhurst, NY 11373 Elmhurst
4:00 PM - 6:00 PM
DJ Broadway
Park: Hoyt Playground
1800 Hoyt Ave N, Astoria, NY 11102 Astoria
4:00 PM - 5:00 PM
Antonio Mojica
Park: Isham Park
Isham St, New York, NY 10034 Washington Heights/Inwood
4:00 PM - 8:00 PM
Cloudsplitter
Park: Joyce Kilmer Park
955 Walton Ave Other Bronx
11:30 AM - 12:15 PM
NBC- Bindlestiff Cirkus: Wire Walker & Jugglers
2:00 PM - 3:45 PM
NBC- Bindlestiff Cirkus: Clowns & Acrobats
5:00 PM - 5:45 PM
NBC- Bindlestiff Cirkus: Wire Walker & Acrobats
Park: Maria Hernandez
Knickerbocker Ave &, Starr St, 11237 Bushwick
4:00 PM - 4:45 PM
Neighborhood Venue Alliance: DJ Ickarus
4:45 PM - 5:45 PM
Neighborhood Venue Alliance: 95 Bulls
5:45 PM - 7:00 PM
Neighborhood Venue Alliance: Frida Kill
7:00 PM - 8:00 PM
Neighborhood Venue Alliance: Haybaby
Park: Tompkins Square Park Old Bandshell
E 10th St, New York, NY 10009 East Village
2:00 PM - 3:00 PM
Girls Rock Girls Rule: Gail Silverman aka G
3:00 PM - 4:00 PM
Girls Rock Girls Rule: ReWd oNeZ
4:00 PM - 5:00 PM
Girls Rock Girls Rule: Trashing Violet
5:00 PM - 6:00 PM
Girls Rock Girls Rule: Loki the Grump
Park: Travers Park
76-9 34th Ave, Jackson Heights, NY 11372 Jackson Heights
5:00 PM - 6:00 PM
Percussia
Park: Union Square Park
E 14th St Gramercy/Flatiron
4:00 PM - 5:00 PM
Jed Luckless
5:00 PM - 6:00 PM
Tatyana Kalko
6:00 PM - 7:00 PM
Craig Greenberg
7:00 PM - 8:00 PM
Morgan James
Park: Westerleigh Park
Willard Ave., Springfield Ave., Maine Ave., Neal Dow Ave. Staten Island Mid-Island
6:30 PM - 9:00 PM
Frank Glaz
Park: Worth Square
W. 25th St &, 5th Ave, New York, NY 10010 Chelsea
6:00 PM - 7:00 PM
French Horn Nation
7:00 PM - 8:00 PM
Unsettled Scores
Pauline's Park Slope Stoop
833 President Street Park Slope
4:00 PM - 7:00 PM
Lucas Maehara Rotman
Plaza de Las Americas
51 W 175th St, New York, NY 10033 Washington Heights/Inwood
7:00 PM - 8:00 PM
Son Pecadores
Plaza: 125th Street Plaza
Park Ave &, E 125th St, New York, NY 10035 Harlem
4:00 PM - 5:00 PM
A Motown Revue: Letrice Arlene
5:00 PM - 6:00 PM
A Motown Revue: Jared Wayne Gladley
Plaza: Cooper Square
Cooper SqNew York, NY 10003 East Village
6:30 PM - 6:45 PM
Peter Dizozza
Plaza: Corona Plaza
40-04 National St, Queens, NY 11368 Other Queens
5:00 PM - 7:15 PM
Traveling Jewburys
Plaza: Fordham Plaza
One Fordham Plaza, The Bronx, NY 10458 Fordham
4:00 PM - 6:00 PM
Renegade Rew & Who Crew
Plaza: Forsyth Plaza
Forsyth St &, Canal St Chinatown
2:00 PM - 2:45 PM
World Record Players
3:00 PM - 3:45 PM
Drummers Can Achieve
4:00 PM - 4:45 PM
Rev Rev
5:00 PM - 5:45 PM
Gold Streets
6:00 PM - 7:00 PM
Johnny Mellor's Bastardos
Plaza: Knickerbocker Plaza
Myrtle Ave & Knickerbocker Ave Bushwick
4:00 PM - 5:00 PM
Emily McNally
Plaza: Lou Gehrig
161 And, Grandview Pl, The Bronx, NY 10451 Melrose
10:30 AM - 11:15 AM
NBC- Bumble Bee Jamboree: Pre-K Fun
12:00 PM - 12:45 PM
NBC- Mike Traxx & Friends
1:00 PM - 1:45 PM
NBC- Papo Vazquez & Mighty Pirates Troubadors Bomba y Plena
1:45 PM - 2:30 PM
NBC- Steven Oquendo Orchestra (Salsa)
2:30 PM - 3:15 PM
NBC- Andre Veloz: Bachata
3:30 PM - 4:30 PM
NBC- "Torched: The Burning of the South Bronx"
4:30 PM - 5:15 PM
NBC- Momma's Hip Hop Kitchen: Spoken Word & Dance
5:15 PM - 6:00 PM
NBC- Morissania Band Project
6:00 PM - 6:30 PM
NBC- King Charles Unicycle Troupe: Basketball
7:00 PM - 7:45 PM
NBC- Sweetwater Dance
Plaza: Municipal Plaza
1 Centre St, New York, NY 10007 Lower Manhattan
4:00 PM - 5:15 PM
Domino
5:15 PM - 6:00 PM
François de Paule
Plaza: Putnam Triangle
22 Putnam Ave, Brooklyn, NY 11238 Prospect Heights
4:00 PM - 5:00 PM
Orchestra Amadeus
6:00 PM - 8:00 PM
DJ DES ONE
Plaza: Roberto Clemente
530 Willis Avenue Mott Haven
6:00 PM - 7:00 PM
Blackforr
7:00 PM - 8:00 PM
DJ Broadway
Pro Realty Corp
39-40 Queens Blvd Sunnyside
 
2:00 PM - 3:00 PM
Jayson Greengold
Prospect Park's Nethermead
95 Prospect Park West Prospect Heights
 
7:30 PM - 8:30 PM
Flowerpot Music
Red Pipe (aka The Red Pipe Cafe)
7160 Austin Street Forest Hills
6:30 PM - 7:00 PM
Dennis Doyle
8:00 PM - 8:30 PM
Kenneth Voisin
Richard Tucker Park
65th To 66th Between Broadway And Columbus Upper West Side
 
6:30 PM - 7:30 PM
New York Mandolin Orchestra
Russian Samovar
256 West 52nd Street Midtown West
2:30 PM - 9:00 PM
Jazz and Blues Preservation Host
Sahadi's
Sahadi's 187 Atlantic Ave Brooklyn Heights
11:00 AM - 11:30 AM
Emily McNally
12:00 PM - 1:00 PM
Setzer Family Jazz Band
2:00 PM - 3:00 PM
Tony Daniels
4:00 PM - 5:00 PM
Ismail Butera
5:30 PM - 6:30 PM
Gooseberry
Sahadi's @Industry City
52 35th Street Sunset Park
12:30 PM - 2:30 PM
Aerial Acoustics
5:00 PM - 7:00 PM
VIVA
Seaport District - Cobblestones Stage
6 Fulton Street Lower Manhattan
1:00 PM - 2:00 PM
SoulCake
2:00 PM - 3:00 PM
Sara Ontaneda
3:00 PM - 4:00 PM
Big Stuff
4:00 PM - 5:00 PM
Changing Modes
5:00 PM - 6:00 PM
Corduroy Crush
6:00 PM - 7:00 PM
Kierstin Gray
7:00 PM - 8:00 PM
The Royal Yard (Stuart Markus & Robin Greenstein)
Seaport District - Riverdeck
89 South Street Lower Manhattan
1:00 PM - 2:00 PM
Angelica Collado
2:00 PM - 3:00 PM
François de Paule
3:00 PM - 4:00 PM
Griffin Ross
Seaport District - Upper Square
89 South Street South Street Seaport
12:00 PM - 1:30 PM
This Moment in Time
3:00 PM - 4:00 PM
Either/Or
5:00 PM - 7:00 PM
ChamberQUEER
7:00 PM - 8:00 PM
Peace of Heart Choir
Showfields
350 Lafayette Lower Manhattan
1:00 PM - 2:00 PM
The Sonnet Man
3:30 PM - 4:15 PM
Tattoo Money
4:30 PM - 5:15 PM
Ebony Hatchett
5:30 PM - 6:30 PM
Prawit Siriwat
Someday Bar
364 Atlantic Avenue Downtown Brooklyn
 
1:00 PM - 6:00 PM
REALITY
Sottocasa Pizzeria
298 Atlantic Avenue Other Brooklyn
5:30 PM - 9:00 PM
Os Clavelitos
St Nicholas Miracle Garden
330 St. Nicholas Av New York, NY 10027 Harlem
 
1:00 PM - 2:00 PM
Harlem Samba
St.Marks Triangle
St.Marks Triangle Prospect Heights
2:00 PM - 3:00 PM
Nate Sabat
Stapleton Library
132 Canal Street Stapleton
2:00 PM - 2:30 PM
Pobre Rey
2:30 PM - 3:00 PM
Lola Johnson
StoneWall National Monument/Christopher Park
StoneWall National Monument/Christopher Park At The Intersection Of Christopher Street And 7th Avenue West Village
11:00 AM - 11:30 AM
Ethan Cord
11:30 AM - 12:00 PM
Andrew V. Craig
12:00 PM - 12:30 PM
Richard S. Dashnaw
12:30 PM - 1:00 PM
Dean Marchi
1:00 PM - 1:30 PM
jare Ordon
1:30 PM - 2:00 PM
Changing Modes
2:30 PM - 3:00 PM
Plastic Baby Jesus
3:00 PM - 3:30 PM
Rashmi
3:30 PM - 4:00 PM
Nikolitsa and The Comrades
4:30 PM - 5:00 PM
Eephus Band
5:00 PM - 5:30 PM
Cadence Plenge
5:30 PM - 6:00 PM
EM & The Fates
6:00 PM - 6:30 PM
Andrew Leonard
6:30 PM - 7:00 PM
We Eat Monsters
7:00 PM - 7:30 PM
Street Lewis
7:30 PM - 8:00 PM
Call You Out Trio
8:00 PM - 8:30 PM
Heavenly Faded
8:30 PM - 9:00 PM
Misophonic Ensemble
8:45 PM - 9:00 PM
The Thereminoes
Stoop of 695 President Street
695 President Street Park Slope
 
8:00 PM - 9:00 PM
The Gracies
Surya Sound Temple
101 Wyckoff Ave. 1H Bushwick
2:00 PM - 2:30 PM
Pat O'Connell
2:30 PM - 3:00 PM
Dave Weiss
3:00 PM - 3:30 PM
Arte Magnus
4:00 PM - 4:30 PM
DABUMRUSHKREW
5:00 PM - 5:30 PM
Lea Anderson
5:30 PM - 6:00 PM
Benji & Rita
6:30 PM - 7:00 PM
Sunday Gravy
7:00 PM - 7:30 PM
Hard Nips
8:00 PM - 8:30 PM
Mati
8:30 PM - 9:00 PM
The Tomtown Ramblers
Symphony Music Record Shop w/ HOUSE of ALEijUAN
791 Crown Street Crown Heights
2:00 PM - 7:00 PM
Black Gold of the Sun: Various Artists
The Cast
72 Orchard St. Lower East Side
1:00 PM - 9:00 PM
Bad Vacation
1:30 PM - 9:00 PM
Damn Jackals
3:00 PM - 9:00 PM
Beechwood
4:00 PM - 9:00 PM
The Trash Bags
The Front NYC
526 E 11 St East Village
5:00 PM - 6:30 PM
Mbira NYC
6:30 PM - 8:00 PM
Chris Dingman
The Oculus World Trade Center
Church Street Lower Manhattan
 
3:00 PM - 7:00 PM
Music Traveler
The Strand Smokehouse
25-27 Broadway, Astoria Other Queens
4:00 PM - 6:00 PM
Barbara Iliopoulos
Train Park Garden
: Orloff Ave, Gale Pl, Bronx, NY 10463 Other Bronx
1:00 PM - 1:30 PM
Evelyn Petcher
Ujamaa Health Food Store w/ HOUSE of ALEijUAN
406 Utica Ave. Crown Heights
3:00 PM - 8:00 PM
Black Gold of the Sun: Various Artists
Vacant Building
182 Flatbush Ave Prospect Heights
3:00 PM - 4:00 PM
Batala
W.E. Callaloo Patch Community Garden
334 York Ave, Staten Island, NY Other Staten Island
 
6:00 PM - 7:00 PM
Day de Dada Performance Art Collective
Warren St. Marks
619-623 Warren St, Brooklyn, NY 11217 Gowanus
7:00 PM - 8:30 PM
BVS Women's Choir
West 103rd Street Open Streets Community Coalition
230 West 103rd Street Upper West Side
2:00 PM - 4:00 PM
Chamber Music Center of New York
4:00 PM - 5:00 PM
Esther Crow
5:00 PM - 7:00 PM
Jean Ramirez
West 104th Street Garden
8 West 104 Street Upper West Side
5:00 PM - 6:00 PM
SoHarmoniums featuring the Ukuladies
6:00 PM - 7:00 PM
Socially Distant Mini-Orchestra
7:00 PM - 8:00 PM
Ethan Mann Trio
Westerleigh Park
Willard Ave Mid-Island
5:00 PM - 7:00 PM
Aerial Acoustics
6:30 PM - 8:00 PM
Frank Glaz
7:00 PM - 9:00 PM
The Rock-A-Silly Band
Westerleigh Park
Willard Ave., Springfield Ave., Maine Ave., Neal Dow Ave. Staten Island Mid-Island
6:30 PM - 8:00 PM
Frank Glaz
a novel kitchen
151 Atlantic Ave Brooklyn Ny Downtown Brooklyn
 
11:00 AM - 12:00 PM
Barry Kay
4:00 PM - 5:00 PM
Alyssa & Peter Reit
global music ent .inc
Raphaeljudith@yahoo.com Hunts Point
1:00 PM - 1:15 PM
Ynki
4:30 PM - 5:00 PM
sukaris Diary
music at home
343 E 30th Street Gramercy/Flatiron
3:00 PM - 9:00 PM
Andy Polon