2022 Listings: Tuesday, June 21st

185th Street Plaza
West 185th Street & Audubon Avenue Washington Heights/Inwood
 
6:30 PM - 7:30 PM
General Mischief Dance Theatre
4rg Media Productions
3950 Bronx Blvd Other Bronx
12:00 PM - 10:00 PM
4rg Media
6/15 Green
274 15th Street Brooklyn NY Park Slope
 
12:00 PM - 1:00 PM
Tracy Fitz, Gorilla Baroque
1:00 PM - 2:00 PM
Evan V
2:00 PM - 2:15 PM
Cheryl Tugade
3:00 PM - 4:00 PM
Lucas Maehara Rotman
4:00 PM - 5:00 PM
Sandra Kluge
6:00 PM - 6:45 PM
Axel Barragán
7:00 PM - 8:00 PM
Mezzo A Cappella
71st Avenue Plaza
Near 59-09 71st Avenue Ridgewood
 
1:00 PM - 2:00 PM
Kenneth Voisin
4:00 PM - 8:00 PM
Joe Fuoco
7th Avenue Triangle
160 Park Place Park Slope
 
5:30 PM - 6:00 PM
Wind in the Pines
ARCO New York
387 Atlantic Avenue Downtown Brooklyn
 
11:00 AM - 1:00 PM
DJ Potassium
5:30 PM - 8:00 PM
East River Blues Band
Albert's Garden
16 East 2nd Street Lower East Side
 
6:00 PM - 8:00 PM
Just (Jazz!) Friends
Albert’s Garden
16 East 2nd St. East Village
 
6:00 PM - 8:00 PM
Davidson Garrett
Alice Aycock Pavilion
60th St And East River Waterfront Midtown East
 
6:00 PM - 8:00 PM
Nick Green Quartet
All People's Garden, Inc.
293-95 East 3rd Street, Garden Lower East Side
 
2:00 PM - 3:00 PM
Cirlu
3:00 PM - 4:00 PM
Ghard Rapstar
4:00 PM - 5:00 PM
Deep Intent
5:00 PM - 6:00 PM
Jenny Amanda Hurwitz, SamiRose & TopKatz today with Lindsey Wilson
6:00 PM - 7:00 PM
Babes NYC
All Star Locksmith
284 Flatbush Ave Park Slope
 
1:00 PM - 2:00 PM
The Conall Band
2:00 PM - 3:00 PM
Gurbo & Caserta
3:00 PM - 4:00 PM
Lolli Zan
Apollo Theater Presents: Music Under the Marquee
253 W 125th St, New York, NY Harlem
 
1:00 PM - 2:00 PM
DJ Less - Motown and Soul
2:00 PM - 3:00 PM
DJ Hard Hittin’ Harry - Caribbean Music
3:00 PM - 4:00 PM
DJ Sunny Cheeba
4:00 PM - 5:00 PM
DJ Akenataa Hammagaadji
5:00 PM - 6:00 PM
DJ LiKWUiD (STYLEZ)
Apptex International
32 Gansevoort St. West Village
 
6:00 PM - 8:00 PM
ATOM
Archie Spigner Park, Queens
112-14 169th St, Queens, NY 11433 Jamaica
 
6:00 PM - 7:30 PM
Concert: Mike Flythe " The Atomic Drummer" and the Atomic Band
Astor Place Plaza
149-179 E 8th St, New York, NY 10003 East Village
 
5:30 PM - 6:30 PM
Morgan James featuring Brandon Kazen-Maddox
Avenue B Open Streets
168 Avenue B East Village
 
5:00 PM - 8:00 PM
HONK the Open Streets: Summer Ascension for Make Music NY
Barbés/FranceRock Stage at Castle Clinton (Battery Park)
Battery Park, New York, NY Tribeca
 
12:00 PM - 12:45 PM
Laura Perrudin
1:00 PM - 1:45 PM
Prophet's Guild
2:00 PM - 2:45 PM
Stephane Wrembel Trio
3:00 PM - 3:45 PM
Eleonore Biezunski & Pete Rushefsky
4:00 PM - 4:45 PM
Glockabelle
5:00 PM - 5:45 PM
Helen Gillet
BestOpenMicUSA

 
6:00 PM - 10:00 PM
Frank J. Okun
Bklyn crepe
214 Flatbush Avenue Park Slope
11:00 AM - 12:00 PM
Emily McNally
12:00 PM - 1:00 PM
Selena Tibert
1:00 PM - 2:00 PM
SisterMonk
2:00 PM - 3:00 PM
Bert G.
4:45 PM - 5:00 PM
Cheryl Tugade
5:00 PM - 6:00 PM
Lolli Zan
6:00 PM - 7:00 PM
Sandra Kluge
7:00 PM - 8:00 PM
Henry Grant
8:30 PM - 9:30 PM
Jean Ramirez
Botanical Life & Style
384 Tompkins Ave. Bedford-Stuyvesant
 
3:00 PM - 9:00 PM
BLACK GOLD of the SUN: Various Artists
Brandeis Garden, Hosted by Council Member Gale Brewer!
Brandeis Garden: Corner Of West 84 Street And Amsterdam Avenue Upper West Side
 
4:00 PM - 5:00 PM
Kaufman Music Center’s Special Music School Vox Nova Treble Choir (Will Roslack, director)
5:15 PM - 6:00 PM
Bloco La Conga
6:00 PM - 7:00 PM
Queen Koleurz Koluchi
7:00 PM - 8:00 PM
Teaching Artists from Symphony Space's Global Arts program, A Life With Drums/Harlem Samba: Luan Barbosa, Carol Rio, and Luis Nascimento.
Burrito Bar
307 Flatbush Ave Prospect Heights
 
6:00 PM - 7:00 PM
Lolli Zan
7:30 PM - 8:00 PM
Lynda Starr
Cato's Army & Navy
654 Manhattan Avenue Greenpoint
3:00 PM - 5:30 PM
The Fascinators
Cheese Rock
221 N4th Williamsburg
 
3:30 PM - 9:30 PM
PartyOwl
Cheryl's Front Porch
99 Hawthorne Flatbush
 
6:00 PM - 8:00 PM
Sue, Anton, Cheryl
Children's Magical Garden
129 Stanton Lower East Side
5:30 PM - 6:30 PM
Son Pecadores
Chinatown Information Kiosk
101 Baxter Street Chinatown
3:00 PM - 4:00 PM
YuRong Yu - Annie
4:00 PM - 5:00 PM
Vivi Hu
5:00 PM - 6:00 PM
Isadora Benitez
6:00 PM - 7:00 PM
Lulu Chen & Friends
7:00 PM - 8:00 PM
Liz
Christopher Street between Bleecker and Bedford
Christopher Street Between Bleecker And Bedford West Village
 
6:00 PM - 8:00 PM
Renaissance Street Singers
Clinton Hill Branch - Brooklyn Public Library
380 Washington Ave, Brooklyn Clinton Hill
 
6:00 PM - 7:30 PM
Brooklyn Blues Jam!
Cloe's Corner
535 Atlantic Avenue Downtown Brooklyn
5:30 PM - 8:30 PM
HooP
Club Pilates Park Slope
336 Flatbush Ave Flatbush
 
2:45 PM - 4:30 PM
Believe In Ghost!
Columbia Secondary School Community Garden
119th Street & Amsterdam Ave, New York, NY Morningside Heights
 
2:30 PM - 5:30 PM
Various students and teachers from Columbia Secondary School
Crunch Fitness
330 Flatbush Ave Park Slope
 
3:00 PM - 4:00 PM
Karen Bella
7:00 PM - 8:00 PM
Tony Daniels
Diversity Plaza
73-19 37th Rd Jackson Heights
 
6:00 PM - 8:00 PM
Queensboro Dance Festival Summer Solstice
Dorsett
677 Washington Avenue Prospect Heights
 
7:30 PM - 9:00 PM
Addy the Baddy
El Rincon de la Musica
31st St & Hoyt Ave NQueens, NY 11102 Astoria
 
7:30 PM - 7:45 PM
Antonio Mojica
Ellis Island Family History Center
Ellis Island Bridge, Jersey City, NJ 10280 Other Manhattan
 
10:00 AM - 10:30 AM
Stradeaperte group - Live from Italy!
10:30 AM - 11:00 AM
Quartetto Fellini: Live from Italy!
11:00 AM - 11:30 AM
Voxtet - William Paterson University
11:30 AM - 12:00 PM
Maestro Antonio Nicola Bruno: Live from Italy!
3:30 PM - 4:00 PM
Kim Lewis: "Density 21.5" by Edgard Varèse
Flagpole Plaza at Liberty Island
Liberty Island, New York, NY Other Manhattan
 
11:30 AM - 12:30 PM
American Symphony Orchestra: String Quartet
12:30 PM - 1:00 PM
Tilt Brass
1:00 PM - 1:30 PM
Kyle Ritenauer: "Octandre" by Edgard Varèse
1:30 PM - 2:30 PM
Randy Stein
2:30 PM - 3:30 PM
American Symphony Orchestra: String Quartet
Flagpole at Ellis Island
Ellis Island Bridge, Jersey City, NJ Other Manhattan
 
10:00 AM - 1:30 PM
Amy Garapic and Friends: "Vexations" by Erik Satie
1:30 PM - 2:00 PM
Tilt Brass
2:00 PM - 8:30 PM
Amy Garapic and Friends: "Vexations" by Erik Satie
Flatbush Food Co-op
1415 Cortelyou Rd Flatbush
 
5:00 PM - 6:00 PM
Salvo
Footlight Presents at the Windjammer
552 Grandview Ave, Ridgewood, NY Ridgewood
 
4:00 PM - 8:00 PM
DJ Ickarus, Eclectic Charango Beats, L Train Brass Band
Forest Parkway Plaza
Forest Parkway And Jamaica Ave. Other Queens
4:00 PM - 5:00 PM
Kenneth Voisin
Freddy's Bar and Backroom
627 5th Ave. Brooklyn New York Park Slope
 
3:00 PM - 3:45 PM
Michael G Potter
4:00 PM - 4:45 PM
The Placeholders
5:00 PM - 6:00 PM
Even Twice
6:15 PM - 7:30 PM
Sean Kershaw Trio
7:30 PM - 8:45 PM
Les Sans Culottes
Freeman Plaza East
Freeman Plaza East Lower Manhattan
11:00 AM - 12:30 PM
Kate Theis
1:00 PM - 3:00 PM
Carolyn Enger
Friends of Mahoney Park along with MooreMoney Ent and Adisa promotions
Mahoney Park 83 Crescent Avenue Staten Island Tompkinsville
 
3:00 PM - 4:00 PM
Bestowne the band
4:00 PM - 5:00 PM
Ray Scro trio
5:00 PM - 5:30 PM
Rich Morris spoken word
5:30 PM - 7:00 PM
Luckee
Friends of the Erben Organ at the Basilica of St. Patrick's Old Cathedral
261 Mott Street Soho
 
2:30 PM - 7:00 PM
Five Historic Erben Pipe Organ Concerts for Make Music Day 2022
General Grant National Memorial
W 122nd St &, Riverside Dr, New York Morningside Heights
 
4:00 PM - 8:00 PM
Pueblo Harlem: Afro Latin Jazz Alliance
Gnarly Vines
350 MYRTLE AVE GROUND FLOOR Fort Greene
4:00 PM - 6:00 PM
Fredrix..LIVEnDIRECT!
6:00 PM - 8:00 PM
Jean Ramirez
Good Shepherd-Faith Presbyterian Church
152 W. 66th St Upper West Side
7:30 PM - 10:00 PM
Chamber Music Center of New York
Hekate Café and Elixir Lounge
167 Avenue B East Village
 
1:00 PM - 2:00 PM
MAPUTI
3:00 PM - 4:00 PM
Babes NYC
5:00 PM - 6:00 PM
Selena Tibert
7:00 PM - 8:00 PM
TIMBILA
Hub17
73 Wave St Saint George
 
12:00 PM - 1:00 PM
Believe In Ghost!
1:30 PM - 2:00 PM
Ventrice
7:30 PM - 7:45 PM
Cheryl Tugade
JOSEPH DANIEL WILSON MEMORIAL GARDEN
219-225 West 122nd St. Harlem
 
5:30 PM - 8:30 PM
Kenny Butler & friends
Jazz and Blues Preservation Host
51 West 106th Street Upper West Side
 
3:00 PM - 9:00 PM
Jazz and Blues Preservation Host
Johnny Hartman Summer Solstice Music
140 Hamilton Pl Harlem
 
2:00 PM - 3:00 PM
Benita Charles
3:15 PM - 4:00 PM
Local Fish
4:00 PM - 4:30 PM
Harlem Samba
5:30 PM - 6:00 PM
Harlem Samba
6:30 PM - 7:30 PM
Batalà New York
Joseph Darcourt
1000 5th Ave, Upper East Side
 
2:00 PM - 5:00 PM
Oneness l Love & Light for All by Joseph Darcourt
KenSINGton Summer Solstice Celebration
Avenue C Plaza Kensington
 
5:00 PM - 6:00 PM
Liz Hogg
6:00 PM - 7:00 PM
Deidre Struck
LIZZIE KING'S PARLOR
75A 5th Avenue Park Slope
5:00 PM - 8:00 PM
LK Allstar Jam
La Sala de Pepe
73 Avenue C East Village
 
5:00 PM - 7:00 PM
Neighborhood Percussionists / Congeros
LaGuardia Corner Gardens
511 LaGuardia Place (bet. Bleecker & Houston Streets) Soho
5:15 PM - 6:00 PM
Wesley Coll
7:00 PM - 9:00 PM
Nevermind Orchestra
Le Petit Versailles
247 East 2nd St. / 346 East Houston St. East Village
 
6:00 PM - 7:45 PM
NYOBS,
7:45 PM - 10:00 PM
Darren Solomon
Lou Gehrig Plaza
900 Grand Concourse Other Bronx
 
12:00 PM - 1:00 PM
Tony Smith
1:00 PM - 2:00 PM
Underground Horns
3:00 PM - 3:45 PM
Morrisania Band Project
4:00 PM - 5:00 PM
FM BAND
Lucky
168 Avenue B East Village
4:00 PM - 4:45 PM
SoulCake
6:00 PM - 7:30 PM
Believe In Ghost!
8:00 PM - 9:00 PM
Marcelo Maccagnan
Malt and Mold - Gramercy
362 2nd Avenue Gramercy/Flatiron
 
2:30 PM - 3:00 PM
Malt and Mold Good Ol' Boys Band
3:00 PM - 4:00 PM
Jean Ramirez
4:00 PM - 4:45 PM
Elisse
6:00 PM - 6:45 PM
Grant Braider
7:00 PM - 7:45 PM
Andrew States
8:00 PM - 8:45 PM
Tay Tay Szabo
9:00 PM - 9:45 PM
Mad Dope
Manhattan School of Music
130 Claremont Ave, New York, NY Morningside Heights
 
5:45 PM - 7:30 PM
The Art Song Preservation Society's Community Outreach Make Music Day Concert
Mazzone Ace Hardware
476 Bergen Street Park Slope
 
1:00 PM - 2:00 PM
Jim Knable
McKenna's Florist
67-11 Central Ave Other Queens
 
6:30 PM - 8:00 PM
Kenneth Voisin
Metaphor Projects
382 Atlantic Avenue Downtown Brooklyn
 
5:00 PM - 8:00 PM
Julian Jackson & friends
Minthorne Street
Minthorne Street Tompkinsville
 
5:00 PM - 6:00 PM
phoebe blue & the make baleaves
7:00 PM - 7:45 PM
Radium Dial
8:00 PM - 9:00 PM
Sergio Napoletano
Morningside-Harlem
Manhattan Ave. & W. 112th St Harlem
7:15 PM - 8:45 PM
Tod Thomas and Friends
Morrisania
610 East 169th Street Bronx, NY Other Bronx
 
3:00 PM - 5:00 PM
Percussia
Music Inn
169 W 4th St West Village
3:45 PM - 7:00 PM
Hank Waver’s Wank Havers
NYC Street Studio @ JBL SoHo Store
19 E Houston Street Soho
 
12:00 PM - 4:00 PM
Frankie Leroux
12:00 PM - 4:00 PM
Ricardo Nigaglioni (Luss)
Netherland Monument Stage at Battery Park
Battery Place Between Greenwhich Street & Broadway Tribeca
 
11:00 AM - 12:00 PM
Prophet's Guild
New York Public Library - Hudson Park
66 Leroy Street West Village
3:00 PM - 6:00 PM
Rocco John Iacovone
3:30 PM - 5:45 PM
Benji Kaplan
New York Public Library - SNFL
455 5th Ave, New York, NY 10016 Midtown East
 
7:00 PM - 8:00 PM
The Lost Keys
New York Public Library - Tremont Library
1866 Washington Avenue Tremont
 
11:30 AM - 1:30 PM
Morrisania Band Project
New York Public Library - West Farms
2085 Honeywell Ave Tremont
 
5:30 PM - 6:30 PM
Benita Charles
New York Public Library-Mott Haven Branch
321 East 140 Street Other Bronx
 
5:30 PM - 6:00 PM
Morrisania Band Project
Newkirk Plaza
5 Newkirk Plaza Flatbush
 
11:00 AM - 10:00 PM
5 PM Porch Concerts
North Flatbush Avenue BID's "Hot Sounds of Summer" street festival
242 Flatbush Avenue Park Slope
 
4:00 PM - 6:00 PM
Hot Club of Flatbush
6:00 PM - 8:00 PM
The BK Collective
Ocean's 8 Billiards
308 Flatbush Ave Park Slope
 
4:00 PM - 6:00 PM
Barry Oreck
6:00 PM - 7:00 PM
Mike Clifford
Oculus North Plaza
50 Church Street Tribeca
 
7:00 PM - 8:15 PM
Mozart's Requiem
Osborn Plaza
50 Belmont Avenue Other Brooklyn
 
2:30 PM - 3:00 PM
9:14
3:15 PM - 4:00 PM
DABUMRUSHKREW
4:30 PM - 5:00 PM
Ventrice
5:00 PM - 5:30 PM
Agyakomah
5:30 PM - 6:00 PM
Ty Duffy
6:00 PM - 7:00 PM
Mike Traxxx and Friends Tribute Band
Our Lady of Perpetual Help Schoolyard
558 59th Street, Brooklyn NY Sunset Park
 
7:00 PM - 8:30 PM
Regina Opera Company
Park Slope United Methodist Church
410 6th Avenue, Brooklyn NY Park Slope
 
7:00 PM - 8:00 PM
Park Slope Singers
Park to Park 103 Open Streets
303 W 103rd St Upper West Side
 
4:00 PM - 4:30 PM
Bloco La Conga
4:45 PM - 5:30 PM
Jayson Greengold
7:00 PM - 7:30 PM
Elisse
Park: Bryant Park Upper Terrace
476 5th Ave, New York, NY Midtown East
 
3:30 PM - 5:30 PM
Sousapalooza
Park: Cadman Plaza
Cadman Plaza E, Brooklyn, NY Downtown Brooklyn
 
5:00 PM - 6:00 PM
Lucas Maehara Rotman
Park: Carl Schurz
East 86th Street &, East End Ave, New York, NY Upper East Side
 
4:00 PM - 5:00 PM
Odd Shaped Swimmers
5:00 PM - 6:30 PM
Judy Buchman & Friends
Park: Central Park Diana Discovery Center Plaza
Central Park West &, W 81st St, New York, NY Upper West Side
 
6:00 PM - 7:30 PM
Mass Appeal Ukuleles led by Gwendolyn Fitz
Park: Central Park Frederick Douglas Circle
301 Frederick Douglass Cir, New York, NY Harlem
 
4:00 PM - 5:00 PM
Diana R. Thompson
6:30 PM - 7:45 PM
Uptown Sound
Park: Central Park, Pilgrim Hill
Terrace Dr. &, East Dr, New York, NY 10021, United States Upper East Side
 
5:00 PM - 7:30 PM
Mass Appeal Harmonicas with Jiayi He
Park: Conference House
298 Satterlee St, Staten Island, NY Other Staten Island
 
6:30 PM - 8:00 PM
Lou Roussea
Park: Duane Park
Hudson St., Duane St Tribeca
 
4:00 PM - 4:30 PM
Wesley Coll
6:00 PM - 8:00 PM
AC Carey
Park: Flushing Meadows
Between Grand Central Pkwy And, Van Wyck Expy Flushing
 
6:00 PM - 8:00 PM
Fogo Azul with Adriana Portela (public workshop and performance)
Park: Fort Greene Park
Dekalb Avenue &, S Portland Ave Clinton Hill
 
4:00 PM - 5:30 PM
Henry Grant
6:00 PM - 7:00 PM
Michael Hurder
Park: Marcus Garvey Amphitheater
18 Mt Morris Park W, New York, NY East Harlem
 
4:00 PM - 7:00 PM
1000 Drums Crying for Peace
Park: Prospect Park, Concert Grove
153 East Dr, Brooklyn, NY Prospect Heights
 
5:00 PM - 8:00 PM
Flowerpot Music
Park: Richard Tucker Park
65th To 66th Between Broadway And Columbus Upper West Side
 
6:30 PM - 7:30 PM
New York Mandolin Orchestra
Park: Tompkins Square Park Bandshell
E 10th St, New York, NY East Village
 
2:00 PM - 3:00 PM
Barry Oreck
3:00 PM - 4:00 PM
SisterMonk
4:00 PM - 5:00 PM
Babes NYC
5:00 PM - 6:00 PM
Elisse
Park: Travers Park
76-9 34th Ave, Queens, NY Jackson Heights
 
4:15 PM - 4:45 PM
Kinding Sindaw
4:45 PM - 5:00 PM
Kat Almiranez
5:00 PM - 5:30 PM
Pu Poo Platter
5:30 PM - 5:45 PM
Pasang Sherpa: Poetry Reading
5:45 PM - 6:15 PM
Matthew Wang
6:15 PM - 6:30 PM
Naznin Seamon and Hassanal Abdullah
6:30 PM - 7:00 PM
Tenzin Jamyang and Rinzin Dolma
7:00 PM - 7:15 PM
Bushra Rehman
7:15 PM - 8:00 PM
DJ Rekha
Park: Union Square
Broadway And East 14th St West Village
 
6:00 PM - 7:00 PM
Calum Pasqua and NYC’s Celtic Music Community
Park: WNYC Transmitter Park
Greenpoint Ave, Brooklyn, NY Greenpoint
 
6:00 PM - 8:00 PM
Frank Pedulla
Park: Worth Square
W. 25th St &, 5th Ave Midtown East
 
7:00 PM - 8:00 PM
Unsettled Scores
Parque de Tranquilidad
314-318 East 4th Street East Village
 
6:45 PM - 8:00 PM
Richard Thorne
Parque de Tranquilidad
314-318 East 4th Street East Village
 
5:30 PM - 6:45 PM
Richard Thorne
Pier i at 70th Street, Riverside Park
500 West 70th Street Upper West Side
 
6:30 PM - 7:00 PM
Jayson Greengold
7:15 PM - 8:00 PM
Bloco La Conga
Playscape Stage at Battery Park
Battery Park, New York, NY Tribeca
 
11:15 AM - 11:45 AM
Tilt Brass
2:30 PM - 3:00 PM
Tilt Brass
Plaza: Forsyth Plaza
Forsyth St &, Canal St Chinatown
2:00 PM - 2:45 PM
Mike Borgia
3:00 PM - 3:45 PM
World Record Players
4:00 PM - 4:45 PM
Bikini Carwash
5:00 PM - 5:45 PM
Gold Streets
6:00 PM - 7:00 PM
Johnny Mellor's Bastardos
Prospect Park Endale Arch
Prospect Park, 11 East Dr, Brooklyn, NY Park Slope
 
1:00 PM - 2:00 PM
John Montez
Punto Ottico Human Eyes
1086 Madison Ave Upper East Side
5:00 PM - 8:00 PM
Punto Ottico Human Eyes
Putnam Triangle Plaza - Brooklyn Center for the Arts
22 Putnam Ave, Brooklyn, NY Prospect Heights
 
12:30 PM - 12:45 PM
BCA Keyboard Students w/Justin Chance
12:45 PM - 1:00 PM
Jelena Cingara
1:00 PM - 1:15 PM
Justin Osouna Chance
1:15 PM - 1:30 PM
BCA Partnership Middle School Band
1:30 PM - 2:00 PM
Nick Green Quartet
2:15 PM - 2:30 PM
BCA Keyboard Students w/Justin Chance
2:30 PM - 2:45 PM
Jelena Cingara
2:45 PM - 3:00 PM
Justin Osouna Chance
3:00 PM - 3:15 PM
Ryan Siegel/BCA Partnership Middle School Band
3:15 PM - 3:45 PM
Nick Green Quartet
Rice K
29-21 23rd Ave Astoria
 
5:45 PM - 7:00 PM
Lanakila
Roosevelt Island Library
504 Main Street Other Manhattan
 
1:00 PM - 2:00 PM
Audrey Silver
Sahadi's
Sahadi's 187 Atlantic Ave Brooklyn Heights
11:15 AM - 11:30 AM
Cheryl Tugade
12:15 PM - 1:00 PM
Emily McNally
2:00 PM - 3:00 PM
Rose Morgan
5:00 PM - 6:00 PM
Scott Wilson
Silvana
300 W. 116th Street Harlem
 
12:00 PM - 2:00 PM
Akil Dasan
2:00 PM - 4:00 PM
Marcelle Pena
4:00 PM - 6:00 PM
Audrey Silver
Someday bar
364 Atlantic Ave Other Brooklyn
 
5:30 PM - 6:00 PM
Emily McNally
7:00 PM - 8:30 PM
Rose Morgan
South Bronx Charter School for International Cultures and the Arts
164 Bruckner Blvd Other Bronx
 
12:00 PM - 12:15 PM
South Bronx Charter School for International Cultures and the Arts Wednesday Afternoon Ensemble
Sparrow Tavern
24-01 29th Street Astoria NY 11102 Astoria
 
4:00 PM - 10:00 PM
Minglewood
St Stephen's Green
7420 Shore Rd, Brooklyn, NY 11209 Bay Ridge
 
1:45 PM - 5:45 PM
Phil Harrington
Sticky Rice
85 Orchard St. Lower East Side
 
5:00 PM - 6:00 PM
Laura Ann McCarthy with Drew Cooper
6:00 PM - 7:00 PM
Fame Junkies
7:00 PM - 9:00 PM
Hooktail
StoneWall Ball at Stonewall National Monument/Christopher Park
StoneWall National Monument/Christopher Park At The Intersection Of Christopher Street And 7th Avenue West Village
12:00 PM - 12:30 PM
Olda
12:30 PM - 1:00 PM
Jonnie Miles
1:00 PM - 1:30 PM
Dean Marchi
1:30 PM - 2:00 PM
Marley Hale
2:00 PM - 2:30 PM
Extinction Rebellion Band Of Rebels
2:30 PM - 3:00 PM
Ian MacFarland
3:00 PM - 3:30 PM
Ruckus Interruptus
3:30 PM - 4:00 PM
Lucy Goosey The band
4:00 PM - 4:30 PM
Mitamu
4:30 PM - 5:00 PM
Jae Ordon
5:00 PM - 5:30 PM
Babes NYC
5:30 PM - 6:00 PM
Street Lewis
6:00 PM - 6:30 PM
Misophonic Ensemble
7:00 PM - 7:30 PM
New Yorzilian
7:30 PM - 8:00 PM
Manhattan Samba
Summer Solstice Event

 
9:00 PM - 10:00 PM
Gera Clark
Sunshine Partytime
1001 Riegelmann Boardwalk Brooklyn, NY Coney Island
 
3:00 PM - 7:00 PM
Mr. DJ
Surya Sound Temple
101 Wyckoff Ave. 1H
6:15 PM - 7:00 PM
Gera & T.M
7:15 PM - 8:00 PM
Angelica Collado
8:15 PM - 9:00 PM
The Rinosaurs
9:15 PM - 10:00 PM
SisterMonk
Sweet Polly
71 6th Ave Prospect Heights
 
6:00 PM - 7:00 PM
The Through Line
8:00 PM - 8:30 PM
Emily McNally
The Battery Fountain Stage at Battery Park
Battery Park, New York, NY Tribeca
 
10:15 AM - 11:00 AM
Carnival of the Animals
11:00 AM - 11:30 AM
Nicolas Duchamp - Sonate pour flûte et piano (Poulenc)
11:30 AM - 12:00 PM
SUNY Purchase Flute Studio
12:00 PM - 1:00 PM
Mannes School of Music - Keyboard Students
1:00 PM - 1:30 PM
William Paterson University Piano Students
2:00 PM - 5:00 PM
Young Scholars of the Lang Lang Foundation
The Cast
72 Orchard St. Lower East Side
 
2:00 PM - 3:00 PM
The Trash Bags
3:15 PM - 4:15 PM
The Sweet Things
4:30 PM - 5:15 PM
TITSDICKASS
5:30 PM - 6:00 PM
DJ Kim Soll
6:15 PM - 7:00 PM
Beechwood
7:15 PM - 7:45 PM
CT Hustle & The Muscle
8:00 PM - 8:30 PM
DJ Chuck Bones
8:45 PM - 9:15 PM
Miranda & The Beat
9:30 PM - 10:00 PM
Daddy Long Legs
The Local NY
13-02 44th Avenue Long Island City
 
2:00 PM - 2:45 PM
Selena Tibert
3:00 PM - 3:45 PM
Nick Vivid
5:00 PM - 5:45 PM
ryan flynn
6:00 PM - 6:45 PM
Antonio Mojica
8:00 PM - 8:45 PM
Down To Rosedale
The New York Botanical Garden
2900 Southern Blvd Other Bronx
 
2:00 PM - 4:00 PM
Nazareth Hassan
2:00 PM - 4:00 PM
Malcolm-x Betts
2:00 PM - 4:00 PM
Stephanie George
2:00 PM - 4:00 PM
Benedict Nguyễn
The Queensboro
80-02 Northern Boulevard Jackson Heights
 
4:00 PM - 8:00 PM
Mariamusician
Union Street Studio
78 Union Street Carroll Gardens/Cobble Hill
 
6:00 PM - 6:45 PM
The Thereminoes
7:00 PM - 7:45 PM
Ouecha
8:00 PM - 8:15 PM
Megha Barnabas + Jay Rodriguez
View Point Stage at Battery Park
Battery Park, New York, NY Tribeca
 
2:30 PM - 3:15 PM
Mary Knapp
3:30 PM - 4:15 PM
Mary Knapp
4:30 PM - 5:15 PM
Melissa Elledge
5:30 PM - 6:00 PM
Melissa Elledge
6:00 PM - 7:00 PM
Mass Appeal: Accordions led by Melissa Elledge
Wagner Senior Center
435 East 120th Street East Harlem
 
1:00 PM - 2:30 PM
Harlem Chamber Players
Warren St. Marks Community Garden
619-623 Warren St, Brooklyn, NY Park Slope
7:00 PM - 7:45 PM
Brooklyn Treble Choir
West 104 Street Community Garden
8 West 104 Street Morningside Heights
 
5:00 PM - 6:00 PM
Gina Mazzara-Haver
7:00 PM - 8:00 PM
Subway Coincidence
Westerleigh Park
Willard Ave., Springfield Ave., Maine Ave., Neal Dow Ave. Staten Island Other Staten Island
 
5:00 PM - 5:30 PM
ET Littles
6:00 PM - 7:30 PM
The Rock-A-Silly Band
7:30 PM - 9:00 PM
Frank Glaz
Wolf's Pond Park
420 Cornelia Ave, Staten Island, NY South Shore
 
4:00 PM - 8:00 PM
Csquiggle
Woodbine Street Block Association Garden
146 Woodbine St Bushwick
 
6:00 PM - 9:00 PM
Jazz in the Garden with Johnny Marte & Friends featuring Jose Luis Armengot on Trumpet
global music ent .inc
839 Hunts Point Ave Hunts Point
3:45 PM - 4:15 PM
Tracy L Hayes
5:30 PM - 5:45 PM
Latinsoul Plus
5:45 PM - 6:00 PM
ISZ
7:15 PM - 7:30 PM
D.J. Ace and Much Finesse
7:45 PM - 8:00 PM
LizzieBanj