Continue Reading » Make Music Turkey - Dünya Müzİk Günü Türkİye. Make Music Day, June 21 / 21 Haziran, Dünya Müzik Günü ">

Make Music
Turkey - Dünya Müzİk Günü Türkİye

Hakkımızda

2021 yılında Sosyal Müzik platformundan Eren Tokgöz’ün girişimiyle başlayan 21 Haziran Dünya Müzik Günü Türkiye etkinliklerinin ilkine yine o günün Sosyal Müzik ekibinden Emre Çakar, Elif Özsüt ve Dilara Gülatölyemüzik ve video prodüksiyonu çalışmaları ile, Cenk Güçbilmez ise gong ve ses şifası etkinlikleriyle katkıda bulundu. Eren Tokgöz ayrıca #mysongisyoursong ve #mixmashstudios etkinliklerine de katılarak Türkiye’yi müzisyen / sanatçı ve yapımcı kulvarlarında da temsil etti.

2022 yılında Sosyal Müzik ekibinden Evren Özkan, organizasyon alanında Gökhan Karaduman ‘ın da katılımlarıyla büyüyen ekip, 21 Haziran Müzik Günü’nün İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin her şehir, kasaba ve köyünde canlı müzik etkinlikleri ile kutlanabilmesi için gerekli destek ve tanıtım faaliyetlerini yürütüyor.

Katılın

Bir mekan veya bir icracı / sanatçı olarak kayıt olabilirsiniz!

Nereler mekan sayılıyor?

Bahçeniz, işinizin önündeki kaldırım, bir sokak köşesi, işlettiğiniz mekanın sahnesi veya canlı müzik icra edilebilecek her yer mekan sayılır!

Kimler icracı olarak kabul edilir?

Bir enstrüman çalıyor veya şarkı mı söylüyorsun? Sen bir icracısın.

Etkinlik için sanatçılar ve mekanlar eşleştirme sitemiz aracılığıyla eşleştirilir. Site; uygun zamanlarınız, icra ettiğiniz müzik türü, elektrik ve ekipman ihtiyacınız gibi her tür tercihi dikkate alır. 2022 kayıtları 17 Haziran’a kadar açık! İyi Eşleşmeler!

Nasıl üye olurum?

Aşağıdaki linke tıklayarak üye olabilir, sonrasında icracı / sanatçı veya mekan profili ekleyebilirsiniz.
https://turkey.makemusicday.org/account/create

Performansımı nasıl canlı yayınlarım?

Dünya Müzik Günü / Make Music Day’de performansınızı canlı olarak yayınlamanızı çok isteriz. Bu kolay! #muzikyapturkiye #makemusicturkey ve #makemusicday etiketlerini kullanarak telefonunuzdan kendi hesabınız üzerinden canlı yayın yapabilirsiniz. MakeMusicDay.org global web sitesinde 21 Haziran performanslarınıza yer verilecektir.

Destekleyin

2021’den beri İstanbul’un çeşitli yerlerinde, farklı müzik türlerini icra eden müzisyenlerin performansları ile ortak açık alanlarda ücretsiz, güvenli, çeşitli canlı müzik deneyimleri sunduk.

Misyonumuz her zaman tüm insanlar için erişilebilir müzik oldu.

Canlı müziğe daha fazla ücretsiz erişim için senin de desteğini bekliyoruz!

Dünya Müzik Günü Türkiye etkinliklerini desteklemek için bize yazın:

turkey@makemusicday.org 

Dünya Müzik Günü Türkiye / Make Music Turkey gönüllüler tarafından düzenlenen etkinliklerden oluşmaktadır ve desteklerinizle büyümektedir.

Haberler

My Song Is Your Song, Türk Müzisyenlerle Buluşuyor

May 20, 2023

Heyecan verici global bir müzik deneyimine hazır olun! Her yıl 21 Haziran’da Türkiye’nin de dahil olduğu 150 ülkede kutlanan Dünya Müzik Günü’nün #MySongIsYourSong isimli şarkı değiş tokuşuna katılabilir, dünyanın dört bir yanından yetenekli şarkı yazarları ve bestecilerle bağlantı kurabilirsiniz!  Süreçte farklı ülkelerden başvuran müzisyenlerden biriyle eşleştirilip, karşılıklı olarak birbirinizin şarkılarını öğrenip icra edeceksiniz. Eşleştirilen partnerContinue Reading »

Happy Crowd, 2023 🎄

January 4, 2023

Make Music Turkey olarak; Social Music Global ile işbirliği içinde,  Dünya Müzik Günü Global organizasyondan Peru, Pakistan, İngiltere ve ABD temsilcileri ile en uzun gece 21 Aralık için ‘Happy Crowd’ ile 2023 dileklerimizin şarkımızı oluşturduk.

Dünya Müzik Günü 40. Yıl Kutlamasında Türkiye de Vardı

July 14, 2022

    Dünya Müzik Günü’nün Fransa’da başlamasının 40. yıldönümünü kutlamak amacıyla 40 ülkenin katılımcıyla gerçekleştirilen Fransız müziği projesi ‘Faire la Fête, Fête de la Musique’de Türkiye’yi Ezgi İrem Mutlu temsil etti. 40 ülkeden 40 müzisyenin Fransız müziği performanslarından oluşan global proje videolarını aşağıdan izleyebilirsiniz. 21 Haziran Dünya Müzik Günü’nde Nice 40 Yıllara! Kısa Video: UzunContinue Reading »

Older Entries »

İletişim

Bize turkey@makemusicday.org adresinden ulaşabilirsiniz.