Continue Reading » Make Music Turkey - Dünya Müzİk Günü Türkİye. Make Music Day, June 21 / 21 Haziran, Dünya Müzik Günü ">

Make Music
Turkey - Dünya Müzİk Günü Türkİye

Hakkımızda

2021 yılında Sosyal Müzik platformundan Eren Tokgöz’ün girişimiyle başlayan 21 Haziran Dünya Müzik Günü Türkiye etkinliklerinin ilkine yine o günün Sosyal Müzik ekibinden Emre Çakar, Elif Özsüt ve Dilara Gülatölyemüzik ve video prodüksiyonu çalışmaları ile, Cenk Güçbilmez ise gong ve ses şifası etkinlikleriyle katkıda bulundu. Eren Tokgöz ayrıca #mysongisyoursong ve #mixmashstudios etkinliklerine de katılarak Türkiye’yi müzisyen / sanatçı ve yapımcı kulvarlarında da temsil etti.

2022 yılında Sosyal Müzik ekibinden Evren Özkan, organizasyon alanında Gökhan Karaduman ‘ın da katılımlarıyla büyüyen ekip, 21 Haziran Müzik Günü’nün İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin her şehir, kasaba ve köyünde canlı müzik etkinlikleri ile kutlanabilmesi için gerekli destek ve tanıtım faaliyetlerini yürütüyor.

Katılın

Bir mekan veya bir icracı / sanatçı olarak kayıt olabilirsiniz!

Nereler mekan sayılıyor?

Bahçeniz, işinizin önündeki kaldırım, bir sokak köşesi, işlettiğiniz mekanın sahnesi veya canlı müzik icra edilebilecek her yer mekan sayılır!

Kimler icracı olarak kabul edilir?

Bir enstrüman çalıyor veya şarkı mı söylüyorsun? Sen bir icracısın.

Etkinlik için sanatçılar ve mekanlar eşleştirme sitemiz aracılığıyla eşleştirilir. Site; uygun zamanlarınız, icra ettiğiniz müzik türü, elektrik ve ekipman ihtiyacınız gibi her tür tercihi dikkate alır. 2022 kayıtları 17 Haziran’a kadar açık! İyi Eşleşmeler!

Nasıl üye olurum?

Aşağıdaki linke tıklayarak üye olabilir, sonrasında icracı / sanatçı veya mekan profili ekleyebilirsiniz.
https://turkey.makemusicday.org/account/create

Performansımı nasıl canlı yayınlarım?

Dünya Müzik Günü / Make Music Day’de performansınızı canlı olarak yayınlamanızı çok isteriz. Bu kolay! #muzikyapturkiye #makemusicturkey ve #makemusicday etiketlerini kullanarak telefonunuzdan kendi hesabınız üzerinden canlı yayın yapabilirsiniz. MakeMusicDay.org global web sitesinde 21 Haziran performanslarınıza yer verilecektir.

Destekleyin

2021’den beri İstanbul’un çeşitli yerlerinde, farklı müzik türlerini icra eden müzisyenlerin performansları ile ortak açık alanlarda ücretsiz, güvenli, çeşitli canlı müzik deneyimleri sunduk.

Misyonumuz her zaman tüm insanlar için erişilebilir müzik oldu.

Canlı müziğe daha fazla ücretsiz erişim için senin de desteğini bekliyoruz!

Dünya Müzik Günü Türkiye etkinliklerini desteklemek için bize yazın:

turkey@makemusicday.org 

Dünya Müzik Günü Türkiye / Make Music Turkey gönüllüler tarafından düzenlenen etkinliklerden oluşmaktadır ve desteklerinizle büyümektedir.

Haberler

Make Music Day / Dünya Müzik Günü Nedir?

June 20, 2022

Make Music Alliance tarafından 21 Haziran günü tüm dünyada 1000’den fazla şehirde gerçekleştirilen Dünya Müzik Günü canlı müzik etkinliklerinin duyurusu ve planlaması yapılmaktadır. Dünya müzik günün tarihçesi ise şu şekildedir: Her şey 40 yıl önce 1982’de Fransa Kültür Bakanlığı’nın yeni bir tür müzikal tatil için bir fikir hayal etmesiyle başlamıştır. Canlı müziğin ücretsiz bir şekildeContinue Reading »

Ezgi İrem Mutlu Türkiye’yi Temsil Ediyor

June 17, 2022

Ezgi İrem, Fête de la Musique’in 40. yıl dönümü vesilesiyle, piyanoda Erkan Mutlu’nun eşliği ile Edith Piaf, France Gall, Gainsbourg, Boris Vian, Charles Aznavour ve Enrico Macias’ın Fransızca şarkılarını seslendirecek. Dünya Müzik Günü için Fransa’ya teşekkür niteliğindeki 40. yıl Fransız Müziği projesinde Türkiye’yi temsil edecek. Saat: 20.30 Yer: Dino Cafe, Yeldeğirmeni Kadıköy İstanbul

Maçka Demokrasi Parkı Etkinlikleri

June 15, 2022

🎶 Dünya Müzik Günü’nde Maçka’dayız! İlk defa 1981 yılında Fransa’da kutlanan ve o günden bu yana dünyanın dört bir yanında kutlanmaya devam eden 21 Haziran Dünya Müzik Günü’nü Maçka Demokrasi Parkı’nda kutluyoruz 🎵 Bando gösterisi ile başlayacak etkinlikler; dünya müziklerinden dinletiler, atölyeler, karaoke performanslar, sirk ve bando gösterileri, grafiti çalışmaları ve ana sahne konserleri ileContinue Reading »

Older Entries »

İletişim

Bize turkey@makemusicday.org adresinden ulaşabilirsiniz.