Make Music Türkiye

Make Music Türkiye

Hakkımızda

Make Music Türkiye; müzik girişimcisi, besteci, sanatçı Eren Tokgöz’ün girişimiyle New York merkezli Make Music Alliance’ın Türkiye şubesi olarak 2021 yılında kuruldu.

Aynı yıl ilki düzenlenen 21 Haziran Dünya Müzik Günü Türkiye etkinliklerine; değerli sanatçı Burhan Şeşen vokali ile, Sosyal Müzik platformu atölye, müzik ve video prodüksiyonu çalışmaları ile, Cenk Güçbilmez ise gong ve ses şifası etkinlikleriyle katkıda bulundu. Eren Tokgöz ayrıca #mysongisyoursong ve #mixmashstudios etkinliklerine de katılarak Türkiye’yi müzisyen / sanatçı ve yapımcı kulvarlarında da temsil etti.

2022 yılında İstanbul’da Kadıköy, Yeldeğirmeni mahallesinde pek çok müzik grubunun katılımıyla kutlanan Dünya Müzik Günü; aynı zamanda ‘Fête de la Musique’in 40. yılı nedeniyle Ezgi İrem Mutlu‘nun Fransızca müzik performansına sahne oldu. Türkiye bu performans ile ’40. yılda 40 ülke’ den biri oldu. Ayrıca Türkiye ilk defa Global Folk Challenge’de temsil edildi.

2023 yılında İBB Kültür A.Ş. ve Zuhal Müzik destekleri ile Make Music Türkiye ve Volkan Atalay tarafından düzenlenen 21 Haziran Dünya Müzik Günü etkinliklerinde ise; İstanbul’da Müze Gazhane’de eğlenceli performansları ile Ahmet Beyler, Vocal Painting ile Başak Doğan, Çocuk Atölyesi ile Banu Kanıbelli, İnteraktif Müzik Oyunları ile Gökçe ‘CheChe’ Gürçay, Kolektif Şarkılar Atölyesi ile Sosyal Müzik sahne aldı. İstanbul’a ek olarak Ankara ve Adana’da da pek çok canlı müzik etkinliği Zuhal Müzik desteği ile düzenlendi. Türk müzisyenler #mysongisyoursong global şarkı değiş tokuşuna bir kez daha katılım gösterdi.

Make Music Türkiye ekibi olarak 21 Haziran Müzik Günü’nün İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin her yerinde canlı müzik etkinlikleri ile kutlanabilmesi için gerekli destek ve tanıtım faaliyetlerini yürütmeye devam ediyoruz.


Katılın

Bir mekan veya bir icracı / sanatçı olarak kayıt olabilirsiniz!

Nereler mekan sayılıyor?

Bahçeniz, işinizin önündeki kaldırım, bir sokak köşesi, işlettiğiniz mekanın sahnesi veya canlı müzik icra edilebilecek her yer mekan sayılır!

Kimler icracı olarak kabul edilir?

Bir enstrüman çalıyor veya şarkı mı söylüyorsun? Sen bir icracısın.

Etkinlik için sanatçılar ve mekanlar eşleştirme sitemiz aracılığıyla eşleştirilir. Site; uygun zamanlarınız, icra ettiğiniz müzik türü, elektrik ve ekipman ihtiyacınız gibi her tür tercihi dikkate alır. 2022 kayıtları 17 Haziran’a kadar açık! İyi Eşleşmeler!

Nasıl üye olurum?

Aşağıdaki linke tıklayarak üye olabilir, sonrasında icracı / sanatçı veya mekan profili ekleyebilirsiniz.
https://turkey.makemusicday.org/account/create

Performansımı nasıl canlı yayınlarım?

Dünya Müzik Günü / Make Music Day’de performansınızı canlı olarak yayınlamanızı çok isteriz. Bu kolay! #muzikyapturkiye #makemusicturkey ve #makemusicday etiketlerini kullanarak telefonunuzdan kendi hesabınız üzerinden canlı yayın yapabilirsiniz. MakeMusicDay.org global web sitesinde 21 Haziran performanslarınıza yer verilecektir.


Destekleyin

2021’den beri İstanbul’un çeşitli yerlerinde, farklı müzik türlerini icra eden müzisyenlerin performansları ile ortak açık alanlarda ücretsiz, güvenli, çeşitli canlı müzik deneyimleri sunduk.

Misyonumuz her zaman tüm insanlar için erişilebilir müzik oldu.

Canlı müziğe daha fazla ücretsiz erişim için senin de desteğini bekliyoruz!

Dünya Müzik Günü Türkiye etkinliklerini desteklemek için bize yazın:

turkey@makemusicday.org 

Dünya Müzik Günü Türkiye / Make Music Turkey gönüllüler tarafından düzenlenen etkinliklerden oluşmaktadır ve desteklerinizle büyümektedir.


Haberler

Make Music Make Friends: Dünya İlkokulları Arası Müzik Paylaşımı

February 15, 2024

Sevgili ilkokul öğretmenleri ?  21 Haziran Dünya Müzik Günü global organizasyonu için ? Notlar:  Okul olarak başvurmak için tıklayın>> Mutlu müzik paylaşımları!

Zuhal Müzik Dünya Müzik Günü Etkinlikleri

June 25, 2023

Zuhal Müzik Make Music Türkiye işbirliğiyle, 21 Haziran Dünya Müzik Günü’nde 3 farklı şehir, 4 farklı lokasyonda harika müzik etkinlikleri gerçekleşti. ??? Zuhal Müzik mağazalarının konumlandığı Kentpark AVM (Ankara), Akasya ve Kanyon AVM (İstanbul) ve 01 Burda AVM’de (Adana) gerçekleşen, müziğin ve müzik yapmanın keyfine ortak eden etkinlikler her sene daha da büyüyerek devam edecek!Continue Reading »

Make Music Türkiye Gazhane Etkinlikleri

June 25, 2023

21 Haziran Dünya Müzik Günü’nü bu yıl her zamankinden de coşkulu kutladık! Make Music Türkiye olarak İBB Kültür A.Ş’nin desteği ile Müze Gazhane’de düzenlediğimiz İnteraktif – Kolektif Müzik atölyeleri ve konserler ile hep birlikte müzik yaptık, müziğin parçası olmanın tadına vardık! Her sene daha da büyük festivaller ve kutlamalarla geçecek Dünya Müzik Günleri hayali veContinue Reading »

Older Entries »

İletişim

Bize turkey@makemusicday.org adresinden ulaşabilirsiniz.